Wpis z mikrobloga

Znacie takie firmy? Wiecie gdzie mają swoje fabryki? Ktoś kiedyś w takiej pracował?
link
Bo żeby zapłacić niemal 1k pln za metr przewodu ze złączami bananowymi to trzeba mieć naprawdę poważny powód i ułańską fantazję.


Pominą sobie wpływ pojemności kabla na szerokość przenoszonego pasma audio (ʘʘ)
#mojkrajtakipiekny #audioboners

  • 11
  • Odpowiedz
@FLAC: @Analityk: Najdroższe kable jakie znam i mogę kupić po normalnej cenie to 2x 3m 4 żyły srebro 1800 zł (już lepiej się nie da).
Te chyba są zrobione z platyny i mają diamentowe wtyczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ojezu: ja bym obstawiał nanorurki węglowe, a sam kabel konwertuje sygnał analogowy na światło niebieskiego lasera i dlatego nie ma zakłóceń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FLAC: Najlepsze jest to że ja znam ceny materiałów takiego kabla i wiem ile maksymalnie to powinno kosztować jak nawet ktoś sobie narzuci 400 zł za zrobienie takich kabli. Ten rynek to czysta marketingowa bujda.
Nie chcę wiedzieć ile za takie srebrne kable krzyczą sobie producenci "renomowani".
  • Odpowiedz
@Ojezu: Metr kabla 2.5mm^2 to jakieś 5 zł. Wtyczka to z 20 pln, jeśli faktycznie jest pozłocona. Robocizna - żeby ładnie to zarobić trzeba rzemieślnika nie artysty więc niech będzie 20 zł za zarobienie 4 kabelków. Jesteśmy daleko poniżej 100 za kabel. I tyle one są warte.
  • Odpowiedz
@Analityk: Z miedziakami owszem, z tym że miedź miedzi nie równa.
7N OFC wyjdzie sporo więcej niż te 5 zł o których piszesz ale i tak dużo, dużo poniżej tego co proponują "producenci kabli dla audiofilów"
Ja akurat pisałem o kablach ze srebra lotniczego gdzie każdy jest czterożyłowy i koszt takiego kabla 2x 3m to 1800 zł.
  • Odpowiedz
@Ojezu: Przekrój 0,5mm? Co to za parametr? Bo jak 0,5mm średnicy to przekrój jest 0,196mm^2 a jak odwrotnie, czyli 0,5mm^2 to średnica 1,135 mm. Różnica jest ogromna.
objętość dla drugiego przypadku - 15 cm l, 1,135 d, v = 607mm^3 czyli 0,607 cm^3, srebro ma gęstość (ma) 10490 mg/cm³ daje to 6,367 g, https://zloto.bullionvault.pl/wykres-cen-srebra.do 490 USD/kg czyli po 3.94 za dolca daje to 1925 pln/kg czyli ~2pln za gram.
12,20 za
  • Odpowiedz
@Analityk: Rozjaśniają i wygładzają brzmienie oczywiście na tyle na ile mogą bo jeszcze masz kable w kolumnie.
Nie stosuje się kabli srebrnych jako kable do głośników niskotonowych bo praktycznie bas się traci przez to.
Ja do swoich kolumn bym tego nie użył mam wystarczająco jasny i techniczny wzmacniacz.
Za to za jakiś czas połakomię się na jakieś porządne miedziaki oraz wymianę portów na szpilki ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz