Wpis z mikrobloga

hej mireczki
planuje od dłuższego czasu przetestowanie innego romu niż ten od #miuipolska więc postanowiłem, że wgram cm 12.1 z tego tematu na xda:

rom-redmi-note-2

ktoś posiada tę wersje romu? zależy mi głównie na tym by w końcu jeździł mi viper4android, bo przy aktualizacji miuipolska do 6.1.29 viper nie moze zainstalowac bibliotek, wczesniej ładnie działał tylko musiałem wymuszać tryb permissive przy starcie i dać uprawnienia SuperSU, a teraz ten błąd z bibliotekami, zależy mi również na oszczędzeniu ramu i przede wszystkim baterii, bo miuipolska dosłownie masakruje baterię :( chciałem też xposed, ale na kazdej wersji miuipolska wywalał mi bootloop.
Więc teraz pytanie:
czy w razie gdyby ten rom cm 12.1 mi się nie spodobał, czy mógłbym swobodnie wrócić do miuipolska? w instrukcji na xda autor życzy sobie wgrać własne recovery.img do instalacji swojego romu, gdybym chcial powrocic do miuipolska musiałbym wrócić także do twrp 2.8.7.0?
dzieki za kazda odpowiedź, pozdrawiam :)

#cm12
#miuipolska
#xiaomi
#redminote2
  • 19
@Antocyjan: TWRP najnowsze i wrzucasz jaki system chcesz.
Mam na RN2 siostry ten rom od ponad 3 tygodni. Wszystko pięknie działa, jedynie tether wi-fi się nie włącza - reszta pięknie. Xposed wpadł i działa bez problemów. Bateria całkiem w porządku - około 2 dni używania średniego i 5-6h SOT
@magiczny_orangutan: tak wszedł mi ten cm 12.1 ale viper4android nie chciał mi zaskoczyć a na tym silniku mi głównie zależy, xposed nie próbowałem, walcze teraz by postawić xposed właśnie na romie miui v7 eu 7.0.6.0, jest stable, viper działa, tethering i BT działa, ale kurcze problem jest bo SuperSU nie widzi xposed i nie mogę nadać uprawnień
xposed na miui na RN2 wrzucałem z tego tematu:

http://en.miui.com/thread-182209-1-1.html

sam juz nie wiem
@magiczny_orangutan: tak wgrywałem tę paczkę przez twrp, instalacja przeszła pomyślnie, potem zainstalowałem apke no i superSU mi jej nie wykrywa, tak jakby xposed nie chcial zadnych uprawnien skoro super user go nie widzi by dać mu granty. Chyba wrócę do tego cm 12.1, a próbowałeś zainstalować vipera na tym romie?
@m4rcino: ja na poprzednim telefonie uzywałem GravityBox pod xposed i był bardzo spoko, dawał spore możliwośći

a powiedzcie mi jeszcze
@magiczny_orangutan: gdy chciałem zainstalowac jakis moduł to automatycznie przerywało instalacje, pewnie przez brak uprawnień właśnie.
@m4rcino: tą samą wersje miałem i nie mogłem vipera postawić więc wróciłem do miui stable, na ktorym viper działa ale xposed już nie no i mam zabawę.
Powiedzcie mi jeszcze czy na tym romie nie macie problemów z łapaniem fixa gps i jak wam się sprawuje apka od aparatu