Wpis z mikrobloga

@rybitwa_: można powiedzieć że prl 8 53 to stary odgrzewany kotlet, wynaleziony w 1970 za wiele info nie ma, reguluje przekaźnictwo w układzie glutaminergicznym i cholinergicznym, co związane jest aktywacją procesów metabolicznych organizmu. Co więcej, znacznie zwiększa zużycie glukozy oraz tlenu przez tkankę mózgową oraz poprawia przepływ krwi w naczyniach tego organu, podobno ułatwia zapamiętywanie i mocno wpływa na poprawę pamięci długotrwałej, opinie są różne od standardowego "na mnie nie działa"
@jan-sulim: noopept wpływa pozytywnie na sen, mój trwa średnio 7h, czasem waha się +/- 1h ale staram się dbać o sen i nie schodzić poniżej 4,5h, natomiast spanie powyżej 9h mocno mnie rozleniwia, im dłużej śpię tym ciężej jest mi wstać :D
@gloom: a jak u Ciebie noopept wplywał na nastrój ? Czułeś jakieś poddenerwowanie, irytacje, byłeś drażliwy ? Ogólnie pytam o skutki uboczne, które odczuwałeś. Druga dawkę brałeś późnym wieczorem, przed snem?
@jan-sulim: przed dodaniem choliny pojawiały się bóle głowy, nastrój raczej bez większych zmian, przy chwilowym podwyższeniu dawki (3dni po 60mg dziennie), pojawiła się drażliwość, ustąpiła przy powrocie do normalnej, innych negatywnych skutków ubocznych nie zaobserwowałem. dawki 8 rano i 2 o 17/18