Wpis z mikrobloga

Pomyślałem sobie że żal mi ludzi którzy posiadają tylko jeden monitor podłączony do komputera. Naszła mnie taka refleksja jak to wygląda wśród Mirków spod tagów #komputery #programowanie (przepraszam jak kogoś uraziło użycie tego tagu)

Ile monitorów masz podłączonych do komputera

  • jeden 49.2% (468)
  • dwa, większy główny i mniejszy dodatkowo 24.4% (232)
  • dwa identyczne 15.5% (148)
  • trzy 3.5% (33)
  • cztery albo więcej 7.5% (71)

Oddanych głosów: 952

  • 27
Dostałem dwa monitory w pierwszej pracy, na początku czułem się w tym zagubiony, ale szybko się tak przyzwyczaiłem, że do domu też musiałem nabyć drugi żeby móc popracować czasem i robić to w komfortowy sposób :)
@xsiekierax: miałem dwa i w domu i w pracy ale strasznie #!$%@? mi bylo o wiele bardziej wolę jeden i wirtualne pulpity. wciskam ctrl+f1/f2/f3/f4 albo klikam zamiast obracać głowę co chwila. chociaż fajnie bylo w sumie twitcha oglądać przy grze w kantera ale mi się drugi monitor w domu zepsuł
@besiege: można mieć kilka monitorów i wirtualne pulpity

jednak przecież nie zastąpisz większego ekranu roboczego jakimiś wirtualnymi przełącznikami...

Serio robiąc np. front wolisz przełączać i skakać pulpitami, zamiast mieć otwarty front na jednym monitorze a na drugim IDE?
@KaszaGryczana: jak w #!$%@? duży ma tylko fullHD to raczej niewiele sensu ma to przy pracy ;)
@rubytree: fajna opcja, przy 1 monitorze, pamiętam że niektóre 21x9 miały funkcje dzielenia ekranu tak że windows widzi go jako 2 monitory, korzystasz z tego?
@besiege: wirtualne pulpity u mnie w ogóle się nie sprawdzają, wygodniej mi jest spojrzeć w bok i zobaczyć co ktoś napisał niż latać pomiędzy wirtualnymi
@ilmash:
Serio robiąc np. front wolisz przełączać i skakać pulpitami, zamiast mieć otwarty front na jednym monitorze a na drugim IDE?


@PanWitold: TAK a) nie musze latać kursorem b) nie musze latać wzrokiem

miałem dwa monitory w pracy to 99% czasu jeden pusty ciągle był ew email lub jakieś paski progresu nic więcej