Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka. Jeden z pracowników klienta chciał, żeby mu ustawić zdalny pulpit. No to ustawiam przekierowanie portów na routerze klienta (co nie wiedzieć dlaczego na sprzęcie TP Linka jest w dość mało domyślnym miejscu), stałe IP - więcej nie trzeba, bo w poprzedniej siedzibie już działo na tym komputerze. A tu lipa. Po godzinie sprawdzania wszystkiego co się tylko dało w akcie desperacji zadzwoniłem do #inea - internet providera - i okazało się, że ten adres, który się pojawia, gdy wejdę sobie na http://whatismyipaddress.com/ nie ma kompletnie nic wspólnego z rzeczywistością i jak chcę, żeby klient miał zewnętrzne IP, to trzeba ich ładnie poprosić... Nie ogarniam.

#komputery #sieci
  • 10
@Kris_Gravedigger: to normalna praktyka, wszyscy sa za natem, wystarczy zadzwonic, powiedziec ze potrzebujesz stale IP do kamery to daja bez problemu.
Protip:
Jesli chcesz nowy staly adres IP wystarczy zmienic adres MAC routera
@Akuku69: No więc cały czas mówię - zewnętrzny IP, to nie to samo co stałe IP (choć to drugie wymaga tego pierwszego). Inna sprawa, że Inea potrafi trzymać jedno IP przez bardzo długi czas. Przez miesiąc musiałem pracować zdalnie i ani razu nie musiałem pod zdalny pulpit zmieniać adresu.