Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy sens istnienia recept na lekarstwa? Zrozumiałbym jeszcze na jakieś psychotropy itp. żeby ludzie nie ćpali niby, ale istnieje mnóstwo leków o zerowym działaniu psychoaktywnym, a wymagana jest ta #!$%@? recepta. Skończył mi się pewien lek przeciwbólowy i #!$%@? nie mogę sobie pójść go po ludzku kupić w aptece tylko muszę znowu #!$%@?ć do lekarza. No w pale to się nie mieści.

##!$%@?
  • 8
@alco86: 1) żebyś nie kupował czegoś czym sobie zaszkodzisz

2) żebyś nie ćpał

3) żebyś miał taniej

+ pierdyliard innych powodów, wcale nie powiedziałem, że któryś jest skuteczny :)
@Ginden: Co to znaczy niebezpieczne? Jest pierdyliard rzeczy niebezpiecznych, które mogę sobie kupić bez problemu, a leku raptem trochę silniejszego od apapu już #!$%@? nie.
@alco86: 7. Produkt leczniczy zalicza się do kategorii dostępności „wydawane z przepisu lekarza - Rp", w przypadku gdy:

1) może stanowić bezpośrednie lub pośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, nawet wówczas, gdy jest stosowany prawidłowo bez nadzoru lekarskiego, lub

2) może być często stosowany nieprawidłowo, czego wynikiem może być bezpośrednie lub pośrednie zagrożenie zdrowia ludzkiego, lub

3) zawiera substancje, których działanie lecznicze lub niepożądane działania wymagają dalszych badań, lub

4)