Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki !
Chciałbym zaopatrzyć się na wakacje w lustrzankę.
Oczywiście ze względu na małe fundusze i to, że nigdy nie robiłem zdjęć (i nigdy nie będę anonphotographyfacebook_profile) pomyślałem o używanym sprzęcie, który pozwoli też nagrywać filmy.
Gdybym się przekonał i wkręcił zapewne sobie go wymienię na coś lepszego ale nie chcę inwestować na ten moment.

Co myślicie o Nikon D3100 ?
Czytałem, żeby lepiej kupić samo body i dokupić sobie jakiś niekitowy obiektyw.
600zł za samo Body to dobra cena, czy polecacie może coś innego ?

Wołam prawilnie #fotografia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@looksus: To zależy do czego będziesz wykorzystywał ten aparat.
Jeżeli tylko do zdjęć/filmików z wakacji oglądanych na monitorze/TV lub wywoływanych w formacie 10x15 to wystarczy zaawansowany kompakt.
Wakacje wakacjami, ale nie jestem też typem człowieka, który nie jest obyty i jedynie włączy nagrany film na tv i będzie się cieszył :D
Na pewno chciałbym poeksperymentować z obróbką itp ;)
@looksus: eksperci...
jak zaczynasz i chcesz sie uczyc tzn zrozumiec co sie robi w manualu a potem to jakos wywoływać na kompie to bierz d3100, miałem, bardzo fajny aparat dla początkującego, ma wgrany tryb ktory jakostam pomaga zrozumiec, mialem z kitem 18-105 i bylem bardzo zadowolony, na pocatek daruj sobie stałoogniskowe, lepiej cos uniwersalnego, na poczatek ten 18-105 jest dobry a jak chcesz lepiej to cos a'la 17-50 2.8
kup i
@siejacy: No właśnie z obiektywami muszę się jeszcze zastanowić, co będzie dla mnie lepsze na początek. Także na pewno będzie to coś standardowego. W sumie to nie wiem, czy nie znaleźć na razie z kitem 18-55 i zobaczyć jak to będzie.