Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi proszę, co w chwili obecnej przemawia za zakupem salonowej Skody Octavi Kombi w zestawieniu z Golf Variant ? Żyłem w przekonaniu, ze Skoda to była tańsza alternatywa dla VW, i można spodziewać się różnicy z 10k w podobnej wersji. Przejrzałem cennik i Variant w Highline 1,4 125KM DSG to 94 590 zł a Octavia Kombi z tym samym silnikiem i DSG, tylko 150KM to juz 94 950. Kto kupuje Skodę skoro jest droższa od VW? :) #motoryzacja #samochody #volkswagen #skoda
  • 29
@ka_v: taka że oktavia jest większa
Octavia kombi:

Długość: 4660 mm / Pojemność bagażnika: 610 - 1740 l

Golf kombi:

Długość: 4560 mm / Pojemność bagażnika: 605 - 1620 l
@ka_v: kiedyś było tak, że Skoda była takim tańszym VW, ale trochę się pozmieniało, sama Skoda się pozmieniała, bo w topowych wersjach bywa nawet lepsza niż odpowiedniki VW. Ceny się na tyle wyrównały, że w trochę mocniejszej wersji i troszkę większą budą, raczej nie liczyłbym na oszczędności.
@ImeNs: Różnica jest minimalna, to jest auto tej samej klasy.
@kon-jakub: Nie rozumiem fenomenu Skody, ani to specjalnie ładne, ani tanie. Polacy chyba dalej żyją przeświadczeniem, że tańsze od VW, tylko nikt nie pokusi się spojrzeć do cennika.
@Jason_L_McCabe: jw.
@HetmanPolnyKoronny: W wyposażeniu podst. dla danej wersji nie ma nic więcej niż VW, po wstępnej konfiguracji wychodzi droższa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie rozumiem fenomenu Skody, ani to specjalnie ładne, ani tanie. Polacy chyba dalej żyją przeświadczeniem, że tańsze od VW, tylko nikt nie pokusi się spojrzeć do cennika.


@ka_v: De gustibus non est disputandum.
Mi się na przykład superb podoba zdecydowanie bardziej niż passat.
@kon-jakub: Ok, jedyny argument który jestem w stanie zaakceptować. Ale nie do końca chce mi się wierzyć, że 99% użytkowników skody kierowało się wyłącznie gustem, a nie ceną ;-)
@HetmanPolnyKoronny: Podejrzewam, że jest taniej, ale w ASO bywa się z 2 razy w życiu ( ͡º ͜ʖ͡º) - wykonuje przegląd żeby podtrzymać gwarancję i dowidzenia. Pomijam jeleni, którzy przez 10 lat dają zdzierać z siebie
@bidzej: Ale nie rozważam tutaj opcji, kup najlepszy samochód świata - perłę wśród samochodów tj. niezawodny 15 letni pasek B5 od Janusza spod Opolskiej wsi ( ͡º ͜ʖ͡º) Wiem, że dla wielu osób nic nie przemawia za kupnem nowego auta, bo traci na wartości, "teraz to samochody nie takie solidne co kiedyś" itd. Idąc tym tropem, nie opłaca się kupować nowych butów ze sklepu bo po
@ka_v: to wyżej napisałem Ci jako użytkownik (na szczęście nie właściciel, to służbówka) Golfa Variant VII Highline, 2.0 TDI +DSG. Serio, kup Cee'da, i30, Focusa czy co tam innego...
@bidzej: Wykończenie KIA&Huyndai to dramat. Plastiki jak z śmietnika ;-) Kryterium ceny nie jest tutaj głównym wyznacznikiem, mam budżet do 130 tyś. więc mogę zmieścić się z Golfem w full opcji. Ford jest zwyczajnie brzydki.
@bidzej: osoba w rodzinie ma vengę z salonu. Na początku byłem pod wrażeniem ilości wyposażenia i ceny. czar prysł jak sie przejechałem jeszcze raz. Jakość materiałów i spasowania po 4 latach i 60 tys to jest kryminał, za żadne pieniądze nie chce tego.