Wpis z mikrobloga

Rok temu odbyło się w Szkocji referendum ws. wyjscia tego kraju z UK (i tym samym z EU). Wiele firm w Szkocji, tych z zagranicznym kapitałem, oświadczyło, że w chwili wyjścia z UK przeniosą swoją działalność, biura do innego kraju. Jeden na trzech drobnych przedsiębiorców szkockich obawiał się, że w momencie wyjscia stracą zamówienia z krajów UE oraz UK.
Według badań przeprowadzonych bodajże w grudniu zeszłego roku, w razie wyjscia UK z EU ponad 30% przedsiębiorców z zagranicznym kapitałem zakończy działalność na terenie UK i przeniesienie się do innego kraju, gdzies w EU.
Kiedy Szkocja przeprowadzała referendum Anglicy powtarzali, że skonczy sie to bardzo źle dla Szkocji. Slychac było głosy że Anglia bez Szkocji, i vice versa, straci bardzo duzo gospodarczo. Teraz duza część Anglików chce by UK opuściło EU. Dla mnie to hipokryzja na najwyższym poziomie.
W UK trwa polityczna gra - burmistrz Londynu określił się wzoraj, że bedzie za wyjsciem UK z Unii Europejskiej. To poważny cios dla Camerona. Dziś spadły na burmistrza Londynu słowa krytyki gdyż podejrzewa sie, że jego posunięcie ma na celu zdobycie fotela premiera UK, aniżeli dobro kraju.
#emigraja #uk #polityka #ekonomia
  • Odpowiedz