Wpis z mikrobloga

Najbardziej pozytywne zaskoczenie po pierwszych dniach korzystania z #galaxys6 - fenomenalna jakość dźwięku. Jakoś nie przyszło mi do głowy szukać opinii o tym przed zakupem, założyłem że telefon to telefon i pewnego poziomu nie przeskoczy. Tymczasem S6 brzmi FENOMENALNIE, aż trudno mi uwierzyć. Detaliczność tego dźwięku wręcz onieśmiela, wspaniała, bogata góra, głęboki bas, jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Testowane na #sluchawki Takstar HD2000 i Philips SHP5401, bo fabryczne niestety jak zwykle szału nie robią.

Do #audioboners - DAC Wolfson WM1840 to jest coś znanego i dobrego? Bo podobno taki tam siedzi.

#telefony
  • 15
@Ojezu: Że znany i ceniony producent to wiem, ale myślałem że ktoś zna ten konkretny model ;)

W każdym razie jestem więcej niż zadowolony. Co prawda podejrzewam, że porządny odtwarzacz i tak by go zabił dźwiękiem, ale jak na sprzęt, gdzie odtwarzanie muzyki jest tylko dodatkiem, to jest super. I przede wszystkim ogromny postęp w stosunku do poprzednio posiadanego S4.

Teraz nagle mi w Takstarach nie brakuje góry ;)
@jamtojest: Mnie cieszy że samsung wrócił do fizycznych układów dac. W s4 i s5 za te operacje odpowiadał procoseror, to samo jest w sony z3 i z5 chyba też. Gra to jak kupa i drze mordę.
@Ojezu: Możliwe. W każdym razie nie kupowałem telefonu z myślą o super dźwięku, więc tym większe jest moje zdziwienie.

W ogóle kiedyś uważałem, że takie rzeczy jak odtwarzacz audio czy aparat foto są w smartfonach tylko zabawkami, ale teraz zmieniam zdanie. Naprawdę poziom tych gadżetów jest już taki, że nie widzę najmniejszego sensu posiadania osobnych urządzeń, jeśli ktoś nie jest maniakiem audio lub fotografii. Aparat w we współczesnym telefonie z wyższej
@jamtojest: Ja swój aparat kompaktowy sprzedałem bo w sumie z telefonu głównie korzystam przy robieniu zdjęć. Co do najlepszych odtwarzaczy to jednak sporo telefonom brakuje a już w szczególności mocy. Ja swoim p1 całkiem nieźle bujam beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm, tylko nie wiem po co i na co xD.
@Ojezu: Wolfson był w staruszku SGS Po modach SGS rozwala jakością muzyki 3/4 średnio wyższej półki łącznie z wychwalanymi pod niebiosa Xiaomi i resztą chińców w SGS IV był chip Yamahy który był bardzo dobry ale jednak Wolfson daje od siebie coś więcej.