Wpis z mikrobloga

@pwlsrs: @pollyanna: @sgflt: a wiec tak. Moj różowy od dwóch lat leczy sie na trądzik. Tony antybiotyków, maści, kosmetyków, zabiegów. Dwoje lekarzy, dwie sprzeczne opinie, dieta i #!$%@? wie co jeszcze. Ja generalnie bym sie wykończył z nerwow i #!$%@?ł lekarza, choć jak sie okazuje trądzik leczy sie latami. W zeszłym tygodniu przed wizyta rozpoczął jej sie jakis dramat, lekarka na wizycie powiedziała ze jest zle i przeistacza jej
@ashardin: co lekarz powiedział przed wzięciem leku? że może być wysyp? jeżeli jest tragicznie to lepiej iść do lekarza, samemu broń borze nie ruszajcie, bo sobie dziewczyna zrobi krzywdę. były robione badania na gronkowca? sporo osób męczy się z "trądzikiem", a to właśnie gronkowiec. próbowała retinoidów? powinna się ładnie złuszczyć i w większości przypadków pomaga, na skórę np. atrederm albo doustnie izotek.
@pollyanna: nie wzięła tego Izo bo ma teraz badania dopiero, z 7 rożnych łącznie z ginekologiem wlasnie pod ten izotek. Lekarz nic nie mowil ze ma sie pogorszyć, bierze ciagle tetralysal, normaclin, epiduo. Zal mi jej bo pomijam ze wyglada fatalnie - musze ja kłamać, ze nie ma zalu. To jeszcze boli ja w ciul.
@ashardin: rzeczywiście poważna sprawa. Chodzą słuchy, że dermatologami zostają ci, którzy nie byli w stanie dostać się na cokolwiek innego, za klasykiem: "tępe #!$%@?". Jakie opinie chodzą po wsi o tych Waszych znachorach? Może warto spróbować uderzyć gdzieś indziej?
@pwlsrs: dermatologia to dosc ciężka i pożądana specjalizacja wiec chyba legendy. Opinie jak opinie to w zasadzie 3 lekarka w drugim mieście. Ta wydaje sie dosc konkretna. Pierwsza zleca badania jakieś dziwne, o diecie powiedziała min. Ze zero mleka witamin z grupy B. Itp itd
@ashardin: ja zmieniłem lekarza na konkretniejszejszego, który nie bał się i przepisała mi Izotretynoine 40mg każdego dnia. Warto było #!$%@? oj warto było. Koszt opakowania 100 zł do tego krem Elo baza za 17, badania co dwa miesiące za 60 zł ale warto było. Minus jest taki że trochę lipne samopoczucie w sensie że człowiek jest bardziej zasypany i senny ale efekt jest zadowalający.