Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotografia jaki aparat warto kupić w cenie 700-1000, żebym mógł strzelać zdjęcia rozowemu na wspólnych wyjazdach?

Już teraz jestem w stanie doprecyzować, że nie zależy mi na dużym zoom (4-8 x wystarczy). Bardziej zależy mi na w miarę jasnym aparacie, żebym mógł zrobić zdjęcie w większości warunków.

Dzięki!
  • 14
@Szala: tylko nie kupuj lustrzanki, jak większość januszy. rozmiar nie ma znaczenia ;)
ja proponuję kompakta, nie wiem czy w tej kasie kupisz z wymienną optyką, ale to też dobra rzecz.
DMC-FZ200


@Szala: Pisałeś, że nie zależy Ci na zoomie większym niż 8x. Jeśli chodzi o superzoomy do 1000zł to nie jestem w stanie nic doradzić niestety. Radzę tylko przemyśleć czy potrzebny jest Ci aż taki zakres.
@siejacy: Nie ale jeśli ten sprzęt w tej samej cenie co XQ2 oferuje, lepsze parametry, jakość zdjęć i pewne możliwości rozbudowy... to pytanie czy jest sens rozważać tam tego kompakta skoro pod każdym względem przegrywa. (przy zachowaniu ceny)
@Szala: Ale XQ2 bije na głowę tego FZ200 pod względem jakości zdjęć. Do tego jest znacznie poręczniejszy. Jedynie zakres ogniskowych ma mniejszy ale wystarczający w 90% przypadków.