Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #webdev #php ale także coś z frontu typu #css #js: mamy sobie forum, które działa od 2007 r. kiedyś całkiem konkretnie, a ostatnio (takie długie ostatnio) jest prawie martwe. Wiadomo, głupi fejs i jego beznadziejne grupy wessały sporą aktywność tego typu (jak ci ludzie lubią się męczyć na fejsie to ja nie wiem...).

Ma ktoś z Was pomysł co z tym zrobić? W ogóle w dobie pejsa da się jeszcze coś? Może ktoś by chciał się w to zaangażować, pokierować, sam już nie wiem co #glosnomysle #takasytuacja #burzamozgow czy po prostu zaorać / zostawić widmo dalej...

http://forum.webmastah.pl/
normanos - Pytanie do mirków z #webdev #php ale także coś z frontu typu #css #js: mam...

źródło: comment_Lm9KZUDZeFCZWJPFlLnLFdNuiOUdkjkP.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
beznadziejne grupy wessały sporą aktywność


@normanos: jakby były beznadziejne, to by się większość ludzi tam nie przeniosła ;)

serio, nie pamiętam, kiedy ostatnio korzystałem z jakiegoś forum i nie widzę w tym sensu
  • Odpowiedz
@epi: przypomina mi to "jedźcie gówno, tysiące much nie może się mylić" ;) A poważnie: grupy na pejsie (i w ogóle pejs) to TU i TERAZ. Wszystko co było wczoraj przestaje mieć sens i wartość. Wszystko znika. Przescrollujesz sobie par eminut i masz dosyć, ew. coś wyszukasz).

ps. ja też mało z for korzystam. Bardzo rzadko.
  • Odpowiedz
@normanos: Wiesz jaki jest największy minus takiego forum? Czas odpowiedzi.
Z perspektywy uczącego się - jak będzie szukał odpowiedzi to po godzinie najpewniej już ją znajdzie w google (co zapewne powinien zrobić na początku).
Z perspektywy kogoś doświadczonego - nikt nie szuka jakichś pierdół, czas odpowiedzi się liczy bo zazwyczaj czasu jest mało. W tym przypadku fb i stackoverflow wygrywają. Ja w ostateczności też używałem mirko, ale wolę unikać bólu dupy
  • Odpowiedz
grupy na pejsie (i w ogóle pejs) to TU i TERAZ. Wszystko co było wczoraj przestaje mieć sens i wartość.

ps. ja też mało z for korzystam. Bardzo rzadko.


@normanos: czyli może jednak ludzie nie potrzebują tak bardzo starych wątków? ;)
  • Odpowiedz
@epi: potrzebują bo te wątki goglają w razie problemu, a fejsa używają "realtime". Coś w stylu: chce coś zapytać to zapytam na fejsie, a jak chce coś szukać to google mi znajdzie z innych miejsc. A na fejsie się nudzę to wpisy z grup mnie zabawią.
  • Odpowiedz
@normanos: Może lepiej dać węższą specjalizacja forum? Zdaje się, że piszesz więcej o PHP (nie jestem pewien, bo nie śledzę), więc kilka działów o czymś takim, a pod spodem ew. dział o hostingu itp.

PS. Przeglądam fora, ale o marketingu (SEO, affiliate) - w nich jest dużo korzyści dla każdej ze stron, a tutaj słabo widzę taką formułę.
  • Odpowiedz
@normanos mam podobny problem z innym forum i widze sens tylko w zmianie formuły - chce to przeniesc na platforme q&a w stylu stackoverflow. pole do popisu masz spore, bo devpytania padło raczej przez brak ruchu, jest nisza do zapełnienia :)
  • Odpowiedz
@uirapuru: myślałem o tym kiedyś ale jakoś nie mam przekonania. Zmigrowac tego nie ma jak, trzeba by zamknąć forum i postawić Q&A od zera. Musiałbym też skorzystać z jakiegoś głupiego gotowca bo nie mam czasu na pisanie od zera. No i najważniejsze: mastahy maja stacka, leszcze maja zelenta, nie wiem czy tu jest miejsce na kolejny serwis tego typu, szczególnie patrząc na przykra porażkę dev pytań ;(
  • Odpowiedz