Wpis z mikrobloga

#niusyzaustrii #imigranci #uchodzcy #austria #wieden #4konserwy

Niusy z Austrii :D

Jeśli wierzyć metro-gazetkom, rząd Austrii trzyma się swojego planu B (czyli zmniejszenie liczby "imigrantów-azylantów") i uszczelnia południową granicę. Wpuszczeni mają być tylko ci, którzy chcą ubiegać się o azyl w Austrii oraz ci, którzy taki azyl chcą otrzymać w Niemczech (czy tylko ja widzę małą wadę tego wspaniałego planu? dodam, że o ile w przypadku austriackich azylantów są pobierane odciski palców itd, o tyle w przypadku podróżników do Niemiec rejestracja i kontrola jest trochę bardziej "rozmyta", a przynajmniej tak to zostało przedstawione w derStandard z początku lutego - kontrowersje właśnie w związku z pobieraniem odcisków palców takich ludzi).
Oczywiście takie postępowanie Austrii (niehumanitarny płot) budzi sprzeciw innych krajów, o czym mogłam się dowiedzieć tym tygodniu, kiedy przeczytałam coś w stylu "Cała Europa nas krytykuje" (okazało się, że krytycznie piszą gazety w Niemczech, Włoszech, Grecji, Szwajcarii... i Luksemburgu). Austria kreuje się na lokalnego zbawcę z tym swoim płotem, kraj, za którym podążą inne kraje, żeby uszczelnić "trasę bałkańską". Oczywiście w tym momencie nie napiszą, że inne kraje, jak Polska czy Słowacja, cały czas mówią "nie" "uchodźcom" (napisali tylko o Węgrach, no ale w końcu ciężko zignorować węgierski płot ;) ), bo to by zepsuło wizerunek lokalnego nonkonformisty. O innych krajach przeciwnych pisali wtedy, kiedy Austria była jeszcze w grupie "dobrych, humanitarnych państw".

Swoją drogą, pusty śmiech mnie ogarnia, jak to wszystko czytam. Jeśli artykuł jest o nowej fali przybyszów, prawie na pewno w tekście pojawi się słowo Syria. Jeśli natomiast jest to kolejny wpis z cyklu "bójka na dworcu zachodnim", "atak na Praterze" itp., to występują tam biedni uchodźcy z Algierii, Maroka, Somalii, Iraku, Iranu, Afganistanu i są to młodzi "Asylwerben" w przedziale wiekowym 15-30 płci jedynej słusznej.

Tak czy inaczej, austriackie szkodniki nie próżnują i organizują kolejną "Międzynarodową demonstrację" pod hasłem "Witajcie uchodźcy! Nie dla Twierdzy Europa!" (poniżej zdjęcie zrobione kalkulatorem ;) )
#!$%@?, ta Twierdza-Europa #!$%@? mnie za każdym razem. To, i jeszcze "żadnych granic", "granice są sztuczne"...
Nie mniej jednak, mam zamiar się przejść na tę demonstrację w charakterze obserwatora i na własne oczy zobaczyć, kto tam protestuje i jak to wygląda (oraz może zrobić zdjęcia ;p ). Ktoś z Wiednia może chciałby się dołączyć? :D

Pobierz
źródło: comment_VA8vefMqq7eWeDqJZjRUbWmt54TqEi88.jpg