Wpis z mikrobloga

Mireczki z #fotografia szybkie #pytanie jak czesto uzywacie statywu? Jak do tej pory staralem sie unikac robienia zdjec ze statywem jednak zainteresowania sie zmieniaja i bede musial zainwestwac w cos solidnego.

Moja kamera to sony a7 + kilka roznych szkiel tak ze jezeli mozecie to polecie cos dobrego.
Dzieki
  • 9
  • Odpowiedz
@Obstrukcja: krajobraz to dużo łażenia, dobry statyw to ciężki statyw więc ja tutaj pomyślałbym o monopodzie, pozwoli Ci wydłużyć czas naświetlania o kilka sekund, to powinno wystarczyć.

Do astro w zasadzie tylko statyw z dobrą głowica kulową, są pewnie głowice dedykowane pod astro z preselekcją czasu ale tutaj Ci nie pomogę, jak lubię się w to pobawić to zwyczajnie nie stać mnie żeby dla samej zabawy wydać na taką większa gotówkę
  • Odpowiedz
pomyślałbym o monopodzie, pozwoli Ci wydłużyć czas naświetlania o kilka sekund

są pewnie głowice dedykowane pod astro z preselekcją czasu


@dqdq1: what?
  • Odpowiedz
@Obstrukcja: Zależy jaki masz budżet. Z tańszych statywów podobno warte polecenie są QZSD z aliexpressu, sam zamówiłem jeden z ciekawości więc może napiszę o nim coś więcej jak już go dostanę.
Z droższych to szukaj czegoś marki Sirui, Manfrotto, Vanguard, Cullmann, Benro, Dolica.
  • Odpowiedz
@dqdq1: mówisz o montażu paralaktycznym a nie "głowicy z preselekcją czasu".
Wytłumacz mi jeszcze jak przy pomocy monopodu chcesz robić nieporuszone kilkusekundowe ekspozycje?
  • Odpowiedz