Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Nie mam zamiaru się tu wykłócać o nic, po prostu jestem ciekawy jak to tutaj wygląda :) Czytałem wiele artykułów jednostronnych raz na jedną stronę raz na drugą i trochę sam nie wiem co myśleć :)
Czytałem wiele artykułów jednostronnych


@Bonetti: nie czytaj bo o to właśnie chodzi, żebyś czytał :) o podzielenie społeczności, przecież to klasyczny sposób, przecież znasz to. A wynik mówi jasno większość ma #!$%@? na to kto chodzi o to żeby się kręciło i żeby nam majątek rósł co się właśnie dzieje. A tu mimo tego zamieszanie. Wstyd mi za niektórych tutaj, że dają się tak manipulować.
p.....4 - > Czytałem wiele artykułów jednostronnych

@Bonetti: nie czytaj bo o to w...
@pawlo74: @LAN_gusta: Już pomijając te kłótnie i cenzurowanie. Ja nie jestem zwolennikiem pochopnych hard forków, ale nie podoba mi się że prowizje za przelewy rosną.
Obecnie trzeba dać jakieś 0.25zł żeby transakcja poszła pierwszym blokiem. Każdego kogo namawiam do bitcoinów to mówię że przelewy są tak tanie jak wysłanie maila. A obecnie to jest niewiele tańsze niż przelew bankowy.
@Bonetti: @LAN_gust: To co mnie martwi to rozmiar blockchaina w tym sporze. Przez ostatni rok +25GB, 2MB nie ma tragedii, zwiększając blok do 8MB i mamy ~100GB rocznie, nieprzemyślany samoregulujący algorytm i mamy przyrost wykładniczy, który pogrzebie cały zdecentralizowany projekt w kilka lat. Prawo Moore'a nie zachodzi w przyrodzie.

Jeżeli developerzy core'a mają ten swój genialny pomysł na upakowanie o połowę więcej transakcji w tej samej pojemności to ja trzymam
@Bonetti: Jestem w 95% za core. Ostatnie czego nam trzeba to nagłego hard forka i to jeszcze do innego clienta. Konsensus z core jest bardzo sensowny. To jest raczej najlepsze wyjście. Wprowadzenie hard forka wymaga czasu, nie można go wprowadzić w miesiąc, ponieważ społeczność oraz wszyscy programiści portfeli i giełdy muszą zmodyfikować swoje aplikacje przed hard forkiem, inaczej może być z tego katastrofa. To że programiści core przespali czas na wprowadzenie