Wpis z mikrobloga

Jak dobrze, że wśród Żołnierzy Wyklętych było kilku #!$%@?ów i bandytów, dzieki czemu można obrzucić gównem wszystkich pozostałych i podważyć sens dzisiejszych obchodów. Jeszcze nie daj boże mielibyśmy jakieś patriotyczne święto bez podziałów i bólu dupy, a na to prawdziwy nowoczesny postępowy europejczyk pozwolić nie może.

#zolnierzewykleci #festiwalzenady #4konserwy #neuropa
  • 45
Że należy budować patriotyczne święto w oparciu o przestępców?


@grzegorz-zielinski: Nie, ale lewica robi to w drugą stronę - w oparciu o pojedyncze przypadki przestępców nazywa całą grupę bandytami. Zupełnie jak z pedofilią w Kościele - co z tego, że wśród księży jest ich jakiś 1% (co oczywiście nie zmienia faktu, że to i tak o 1% za dużo)? WSZYSCY księża to pedofile!
@ediz4: no lista się tworzy, skoro można wymienić zbrodniarzy, wystarczy nie przeszkadzać i dać tematowi się odmitologizować. To póki co, skoro przywołujesz tutaj przykład wykopu czy Nowackiej, druga strona ma problem z jakimkolwiek wspomnieniem o zbrodniach wyklętych sprowadzając sprawę do pultającego się lewactwa obrażającego nieskazitelny naród Polaków. Mnie nie dziwi działanie praw fizyki, że z każdą akcją jest reakcja, w tym przypadku te wszystkie śmieszki z żołnierzy nadętych.
@kw401: j.w.
@BongoBong:

Do oddzielenia od siebie bohaterów od zbrodniarzy nie trzeba ustawy...

Trzeba edukować. Ja nie mówię o żadnej ustawie - broń boże. Wystarczą jakieś oficjalne materiały. Przecież ma być również muzeum

Nie dalej jak kilka dni temu mieliśmy marsz, który czcił postać "Burego"...

Z tego co pamiętam prezydent odmówił patronatu.
@grzegorz-zielinski:
No i jakiś gościu robi czarny PR temu świętu. Tu trzeba powiedzieć że ci ludzie to bandyci a nie
@BongoBong: Mi się wydaje że sprawa Burego jest zbadana.

Zabójstwa furmanów i pacyfikacje wsi w styczniu lutym 1946 r. nie można utożsamiać z walką o niepodległy byt państwa, gdyż nosi znamiona ludobójstwa”, „akcje „Burego” przeprowadzone wobec mieszkańców podlaskich wsi, wspomagały komunistyczny aparat władzy i to przede wszystkim poprzez obniżenie prestiżu organizacji podziemnych, dostarczenie argumentów propagandowych o bandytyzmie oddziałów partyzanckich”, oraz „działania pacyfikacyjne przeprowadzone przez „Burego” w żadnym wypadku nie sprzyjały poprawnie