Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh: Akurat ogrodzenie jest najbardziej wpływającym na otoczenie elementem działki. Rozumiem, że jak twój sąsiad walnie sobie 3 metrowy mur żelbetowy to pomyślisz sobie tylko, że "wolny kraj, każdy niech robi sobie co chce". Ogrodzenie działki jako element wpływający na jakość otoczenia (estetyka, nasłonecznienie, bezpieczeństwo, przestrzeń) powinien być i jak najbardziej jest regulowany przez prawo, które próbuje ogarniać, scalać i chronić krajobraz oraz ład przestrzenny.
  • Odpowiedz
@NuGuns: Chochoł dzwonił. Powiedział, że spuściłeś mu straszny #!$%@? i masz sprawę w sądzie. Nie widzisz subtelnej różnicy pomiędzy wymiarowym płotem, a 3 metrowym murem? Ja widzę. I zapewne określają to stosowne przepisy. Tym niemniej, jeśli ktoś chciałby sobie #!$%@?ąć 3 metrowy mur, a tym samym nie miałoby to wpływu na moją działkę, to mam to w dupie. Mogłoby tak być, jeśli przy działce byłaby droga czy pole, na które to
  • Odpowiedz
@Szalom:

Pomyślcie, takie USA według mnie te ich domki są zazwyczaj bez polotu i finezji, ale przez planowanie tych dzielnic wygląda to naprawdę fenomenalnie jako całość. Ten ich brak płotów (tak wiem, w Polsce to by nie przyjęło się ale naprawdę jest sporo dobrych płotów pomiędzy brakiem takiego a tym gównem co OP dodał) i delikatnie przystrzyżone trawniki przed domem. Na takich osiedlach są srogie zasady, możesz przed domem co najwyżej
  • Odpowiedz
@kubica94: Jak pisałem wyżej, zdaje sobie sprawę że w Polsce coś takiego by nie przeszło ale do wyboru ze wszystich płotów nie jest tylko co najwyżej siatka druciana albo to gówno betonowe.
@wielki_mag: To nie państwo nakazuje. Wiesz, w biedniejszych dzielnicach w USA są płoty. I metalowe kraty w oknach. Jak tobie pasuje mieszkanie wśród ubóstwa (mentalnego) proszę bardzo, jeśli chcesz się dowartościowywać że będą cię uważali za sołtysa, proszę
  • Odpowiedz
@Piezoreki: Najlepsze to sa płoty z cegły i jakiejś bieda-metalopastyki, albo połaczenie cegły klinkierowej i drewnianego płotu... To samo się tyczy oczozjebnych, zarówiastych kolorów elewacji - nei wiem co trzeba mieć w głowie, by pomalowac dom na seledynowy...

@wielki_mag:

Planowanie przestrzeni ma sens w miastach, a nie na wsi.


Ta... a potem masz budynki na wsi w pseudo płachtach i reklamach, bo niestety ta zaraza już pojawiła siew małych miejscowościach.
Faszozysz - @Piezoreki: Najlepsze to sa płoty z cegły i jakiejś bieda-metalopastyki, ...

źródło: comment_pgyi4ucFgMCvBKPJvnUNCeea893wIlBv.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamcioju: Mi osobiście takie rozwiązanie podoba się najbardziej. Wygląda to moim zdaniem zajebiście i jest funkcjonalne. Pamiętam jak pare lat temu zobaczyłem to w Niemczech to się tym mocno podjarałem.


@Tomislav: to niewiele lepsze... dobre na zabezpieczanie wałów przy autostradach gdy oglądasz to z daleka i przy dużej prędkości, z bliska wygląda paskudnie. Wygląda jak skład kamieni, a nie jak murek - już lepiej by było zalać przerwy betonem i
  • Odpowiedz
Planowanie przestrzeni ma sens w miastach, a nie na wsi.

@wielki_mag: A w czym mieszkaniec np. osiedla domów jednorodzinnych na obrzeżach miasta jest gorszy od mieszkańca takiego samego osiedla na wsi? Planowanie przestrzeni ma sens wszędzie. Nie wiem czy wiecie, ale istnieje nawet coś takiego jak plan urządzenia lasu XD.
  • Odpowiedz
@Piezoreki: pochwal się swoim płotem. Ten płot jest: wytrzymały, szybki w zbudowaniu, nie za drogi. Sporo odób go ma i nie narzekają. Ale ty będziesz teraz wyznaczał co jest estetyczne a co nie. Jak dla mnie to wywalenie 100 tys na kuty płot to jest coś dziwnego a nie taki normalny płot betonowy, który można fajnie pomalować.
  • Odpowiedz
@wielki_mag: Chodziło mi o to, że w pewnych miejscach miasto i wieś mogą wyglądać identycznie, różniąc się tylko przynależnością administracyjną, więc bezsensowne jest rozgraniczanie czegoś na "w mieście nie można, ale na wsi już tak". To już nie te czasy, że miasto=bloki, wieś=rolnicy.
  • Odpowiedz