Wpis z mikrobloga

Od korupcji (często jednorazowych akcji) bardziej mnie #!$%@? tylko nepotyzm.

Ej, Andrzej, wygraliśmy wybory! To teraz zwalniać wszystkich z opozycji, łącznie z prezesami stadnin koni (którzy tak się na robocie nie znajo, że tylko katarscy szejkowie chcą ich zatrudnić) i obsadzamy swoimi!
Powiedzcie im tylko, żeby się ogolili, krawat założyli, a jak nie noszą okularów, to niech sobie dojebią jakieś zerówki, żeby mądrzej wyglądać.

Nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim, przyznał w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim", że na hodowli koni arabskich się nie zna. Zaznaczył przy tym, że nie boi się wyzwań, więc uważa, iż podoła zadaniu. Marek Skomorowski zastąpił na stanowisku prezesa Marka Trelę, który zarządzał stadniną od 16 lat.

Z obszarami wiejskimi związany jestem od lat, a z Lubelszczyzną od urodzenia – przekonuje Skomrowski.


#dobrazmiana #bekazpisu #0groszyzawpis #polityka
Sq-bi - Od korupcji (często jednorazowych akcji) bardziej mnie #!$%@? tylko nepotyzm....

źródło: comment_V3YNP54yna9byZRxDOmQ5l9HL5f3Rz2Q.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@Sq-bi: stary nie wiem ile masz lat ale ja to już wiem, że bardzo ale to bardzo rzadko zdarza się, że do kierowania osób o specjalności X nadaje się osoba z taką specjalnością ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zresztą cała polska patologia polega na tym, że nie ma kierowników z prawdziwego zdarzenia tylko jakieś pociotki albo inne dupowłazy.
A co do tych prezesów to jeżeli faktycznie ich wiedza
  • Odpowiedz
bardzo rzadko zdarza się, że do kierowania osób o specjalności X nadaje się osoba z taką specjalnością ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@piastun: nie musi mieć specjalistą, ale musi mieć jakiekolwiek pojęcie o tym. a nie na zasadzie "mieszkałem na wsi, konie są na wsi - jakoś damy radę" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tata_marcina: stary :) ja rozumiem, że można jarka i pisu nie trawić ale odstosunkujmy się od tego i pomyślmy czy naprawdę prezes spółki z.o.o musi wiedzieć jaką klacz z jakim ogierem umówić na randkę? Albo jaką karmę podawać, jak czesać itp? Prezes pełni funkcję nadzorczą(?) nad spółką i ogarnia sprawy samej spólki jako takiej, czyli bilans zysków i strat itp itd. Jeżeli potrzebuje podjąć decyzję to pyta "eksperta" z firmy co
  • Odpowiedz
@piastun: Akurat w tej branży prezes polega głównie na kontaktach i wyczuciu którego konia sprzedać, kiedy sprzedać i za ile, polecam wywiad z byłym prezesem gdzie można sie dowiedziec ze powodem zwolnienia byla m.in. śmierć najlepszego konia w stadninie z powodu wady wrodzonej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@loczyn: nie mi to oceniać a odpowiedź pewnie i tak będzie zależna tylko od tego koko spytasz (pis, po itd.)
co nie zmienia faktu że pakowanie swojego człowieka na siłę zamiast poszukanie kogoś kto się do tego nadaję nie bardzo mi się podoba
  • Odpowiedz
@kokrys: Ja to nawet nie wiedziałem, że Polska ma jeszcze państwowe stadniny i generalnie by mnie to nie interesowało, gdyby zmienili jednego prezesa na kogoś młodego, ale już z jakimś doświadczeniem, znającego języki itd., natomiast dali jakiegoś dziadka, który o koniach nie ma pojęcia. Jak go zobaczyłem w TV, to zwątpiłem. Powiedział dziennikarce TVN24, że ją przyjmie za 3 miesiące i wtedy będzie odpowiadał na pytania. Nie wcześniej, bo się
  • Odpowiedz
może teraz zainspirują się tym co będzie od maja z działkami rolnymi i też konie, klacze będzie mógł kupić tylko inny właściciel stajni zamieszkujący tę samą gminę od co najmniej 5 lat oczywiście pod warunkiem że urzędnik wyrazi mu na to zgodę opierając się o swoje widzimisię
  • Odpowiedz
@mar-kar-583: @loczyn: Stadnina funkcjonowała bardzo dobrze, a jednym z oficjalnych powodów zwolnienia dotychczasowego prezesa było zdechnięcie najlepszego konia z powodu wady wrodzonej.
  • Odpowiedz
@loczyn: Wtedy nie powinien być tylko zwolniony, ale pójść siedzieć, bo tam się grubymi milionami obraca. Jeśli nie wszczęto w tej sprawie żadnego postępowania wyjaśniającego, to stosujemy zasadę domniemanej niewinności.
  • Odpowiedz