Wpis z mikrobloga

Udało się komuś uruchomić środowisko .NET na Elementary OS? Robię wszystko zgodnie z poradami stąd. Przy próbie uruchomienia projektu dostaję informację: "Could not resolve coreclr path".
Znaleziona w internetach porada dotycząca wywalenia pakietu dotnet i zainstalowania dotnet-nightly, a następnie stworzeniu symlinka nie działa. Męczę się z tym już dosyć długo, a chciałbym wreszcie poczuć zapach Microsoftu na linuksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam świadomość, że tamten poradnik jest przeznaczony dla posiadaczy Ubuntu 14.04, no ale czy Elementary nie jest czasem zbudowany na wersji LTS Ubuntu?
#dotnet #elementaryos #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@lerner: Teraz .net jest rozwijany jako środowisko multiplatformowe w dużej części open source. A ja lubię C#, lubię linux i do tego tworzę projekt z użyciem .net, więc sobie pomyślałem, żeby spróbować to odpalić na elementary.
  • Odpowiedz
Mam świadomość, że tamten poradnik jest przeznaczony dla posiadaczy Ubuntu 14.04, no ale czy Elementary nie jest czasem zbudowany na wersji LTS Ubuntu?


@o-o_i: największa różnica to desktop environment - używam Elementary dość długo i nie spotkałem się jeszcze z czymś co by działało na ubuntu 14.04 a nie działało na Elementary.
  • Odpowiedz