Wpis z mikrobloga

Mirki z #wroclaw pilna sprawa.Mam awarie jednej fazy i potrzebuję pożyczyć urządzenie do wykrywania kabli w ścianach,ale takie konkretne, a nie badziew z biedry, bo takie mam i tylko w błąd wprowadza.Albo jak ktoś zna sposób na namierzenie puszek w ścianach, to niech poda.Awaria polega konkretnie na tym, że nie mam prądu w gniazdkach,ale tylko w jednym pomieszczeniu w mieszkaniu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pytanie #pytaniedoeksperta #pomagajzwykopem #wroclaw
  • 32
@AspolecznyTroll: Napisałam, że prądu nie ma TYLKO w gniazdkach w jednym pomieszczeniu.W pozostałych pomieszczeniach prąd w gniazdkach jest.Oświetlenie też działa.Problem jest w którejś z puszek, tylko kiepsko ją namierzyć, bo tapeta na ścianie.Bezpieczniki sa ok.W czasie powstania awarii bezpiecznika nie wywaliło, wiec nie było zwarcia. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@farmerjanek: Mam dość dobrego i darmowego elektryka, tyle że nie elektryką zajmuje się na co dzień, więc posiada tylko badziewny wykrywacz.Na dzień dzisiejszy prowizorycznie spiął puszkę od oświetlenia w której prąd jest, z puszką od gniazdek w której prądu nie ma.Tym sposobem odzyskałam prąd w gniazdkach w których go nie było,ale to jest sprawa mocno tymczasowa i wymaga sporych ograniczeń w użytkowaniu energochłonnych urządzeń.Miejsce usterki nadal nie jest odnalezione, bo potrzebne
@GoSiulKa: musisz poszukać takich z profesjonalnym sprzętem i trzeba będzie zapłacić za usługę ale na pewno znacznie mniej niż za sprzęt do wykrycia tej puszki inaczej to jest szukanie na chybił trafił. prawdopodobnie przegrzały się złącza w kostce i stąd brak prądu.
@GoSiulKa: Na odległość nikt ci nie pomoże, Ja takie sprawy sam załatwiam ale tylko u siebie i dla siebie. Odpowiedzialność... Z prądem jest tak; jeśli nie wiesz o co chodzi to się nie tykaj bo cię na śmierć pierdyknie. Więc pytaj teraz wujka Google kto najlepiej w twojej okolicy potrafi szukać kabli pod tynkiem. Innego wyjścia nie widzę.