Wpis z mikrobloga

@Kris_Gravedigger: jakbyś chciał coś porównywalnego (kirkwood 1.6) to od synology albo qnapa to jeszcze ze 150 byś musiał dołożyć albo używka, ale soft znacznie fajniejszy od zyxela. Ja u siebie od razu wrzuciłem debiana i jestem zadowolony. Jak chcesz coś tańszego to jest jeszcze nsa320 (przy czym v2 ma 128mb ram a v1 256)
@brmstufldigart: Z tego co patrzyłem 325v2 od 325 różni się przede wszystkim interfejsem USB 3.0. 320 jest na 2.0, natomiast z 320v2 się nigdzie nie spotkałem. W ogóle widzę, że to dość niszowa półka i w niewielu sklepach tak tanie NASy sprzedają. Pewnie wezmę tego 325v2, skoro potwierdzasz moje obserwacje, że raczej nic lepszego ani nawet porównywalnego w tym przedziale cenowym.
A powiedz jeszcze co daje wgranie Debiana na NAS w
@Kris_Gravedigger: oryginalny soft (klikany) jest słaby w porównaniu do synology/qnap.. Nie wiem nawet czy jest dlna. Można zrobić http://zyxel.nas-central.org/wiki/FFP-stick i dograć coś niestandardowego

W debianie (jak się czujesz na siłach) zrobisz wszystko po swojemu.. np masz narzędzie ntfsclone do zrzucania partycji, rsync'a itp. Nawet wordpressa postawisz tylko demonem prędkości nie będzie. Z tego co pamiętam oryginalny soft był nieco szybszy od debiana (zapis/odczyt) ale to wynikało ze sterownika sieciowego, który ostatnio
@Pan_Slon: Jeszcze parę lat bym się chętnie pobawił w takie składanie. Wygooglałem np. jakiś ciekawy projekt do poskładania i 3D-wydrukowania oparty o Banana PI, ale tymczasowo jestem na takim życiowym etapie, że wolę znaleźć rozwiązanie, które po prostu działa.