Wpis z mikrobloga

@Moshna:
lol, przyra odrobiona na jutro? xD

Szybkosc dzialania Macbookow bierze sie miedzy innymi z predkosci odczytu danych z ich dyskow twardych, np Macbook Pro 15(2015) ma odczyt/zapis kilkukrotnie wyzszy od np Della XPS 15 (2016)

Obczaj czy sa zamienniki, jezeli sa to jak predkosc sie ma do oryginalnej, ewentualnie bedziesz mogl jechac na dysku zewnetrznym, ale to nie bedzie mialo wiekszego sensu na dluzsza mete.
Jezeli juz wolisz kupowac uzywke
@northdakota: ale ja nie chce demona predkosci.
potrzebuje kompa do codziennych czynnosci, zebym mogl czasem popykac w hotsa, lekkiego, ze stabilnym system i ktory bedzie fajnie wspolpracowal z iphonem.
no i oczywiscie tanszego niz mbp
@Moshna: liczbą cykli baterii chyba, że przewidujesz cały czas zasilacz albo wymianę, nie wiem czym jeszcze, ja patrzyłem na te dwie rzeczy plus pytałem o odbicia klawiatury na ekranie, podobno częsty problem w MBA, przebarwienia czy bad pixele, i sam układ klawiatury, nie chciałem później kupować naklejek.
Dałem 300 złotych więcej niż Ty planujesz, dostałem Mid2013 z i5, 4GB RAM 128SSD i HD5000 na pokładzie z gier uruchomiłem WoWa, da się
@Moshna: 1. sprawdz pw

2. 4gb ram 128ssd i5 i bedzie dzialac

3. dyskow nie ma bo jesli tam sa dane firmowe to musz abyc aazachowane luib zniszczone i nie kazdy chce zeby ktos kupil kompoa i odzyskal dane jakie tam były (u mnie w domu nigdy zaden dysk nie byl sprzedany a byly ich jzu dziesiatki od kiedy zyje)
4. moze komus sie #!$%@? i nie ma zamiennikow i taniej
@Vanderfell: jak wyglada proces instalacji? tj. wyboru jezyka podczas niej. czy jest dostepne wiele jezykow, czy tylko jeden? bo mozliwe ze niekoniecznie w Polsce bede kupowal i tak bym sie chcial dowiedziec.
@Moshna: dostałem z zainstalowanym systemem i pakietem office dla maca, ale w necie są turtoriale jak przygotować pendrive z systemem, na stronie appla też cos na ten temat jest, ale język wybierasz podczas instalacji, zainstaluj sobie na VirtualBoxie maca, ten sam schemat, kombinacji więcej z racji tego, że to emulator.
w preferencjach możesz dodać nowe języki pobierając po prostu cały pakiet językowy.
@Vanderfell: mój MBA(ten sam co Twój) ma 320 cykli ładowania i bateria przy używaniu internetu, oglądaniu jakichś filmików etc. trzyma mi około 10 godzin, polecam pobrać coconut battery i sprawdzic kondycje baterii. :D
@Moshna: po roku używania MBA śmiem stwierdzić, że komputer jest naprawdę godny polecenia, wszystko śmiga.
Idzie zmontować jakieś podstawowe rzeczy w iMovie, bateria trzyma długo, gładzik jest o wiele lepszy niż większość touchpadów w lapkach konkurencji, a