Wpis z mikrobloga

Bardzo fajny, jedyne co na moj gust troche slabe to te plyty na scianie przy garazu wygladaja troche przytlaczajaco jak dla mnie i raczej nie zdecydowalbym sie sam na cos takiego przy glownym wejsciu. A w jakich kosztach mniejwiecej zamyka sie budowa takiego budynku?
@sailor_73: osobiści w 'przestrzeni życiowej' tj. kuchnia salon, miejsce gdzie przyjmuje gości, spędzam czas ect. chciałbym by było jak najwięcej otwartej przestrzeni i światła - po prostu to lubie, z kolei w 'części prywatnej' domu gdzie pracuje/ spie wydzielenie swojego miejsca jest wporzo i nie chciałbym lofciarstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czasami gdy sobie myśle o czasie w którym będe stawiał swój dom, obawiam sie, iż nie
@kajak831: Niestety na razie nie ma jeszcze kosztorysu na ten dom na ich stronie. A kamień o którym mówisz to fajny, ciepły trawertyn. Oczywiście to jest tylko dodatek, który można zmienić.

czasami gdy sobie myśle o czasie w którym będe stawiał swój dom, obawiam sie, iż nie wyrobie na to z hajsem xD


@jokefake: Ty wykończysz dom, czy dom Ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mateusz-skrzyniecki1: Znajdź coś dla mnie - piętrowy, ale ze spadzistym dachem (najlepiej 4 spadowy), ale pokoje na piętrze ze skosem zaczynającym się w miarę wysoko. Powierzchnia między 150 a 180m, min. 5 pokoi + salon z tarasem, otwarta kuchnia, do tego garaż dwustanowiskowy. Jeśli nie podpiwniczony, to z większym pomieszczeniem gospodarczym (na kocioł, opał i inne takie)...

@mateusz-skrzyniecki1: nie w 100% mój styl :) Ale z drugiej strony - jak przeczytałem sobie te moje wymagania, to wizualnie najbardziej podpada pod nie właśnie taki domek.. Gdyby nie te koszty budowy... :)

Potem sobie jeszcze inne pooglądam i może w końcu tego totka wyślę ;-)

A dlaczego powierzchni nad garażem nie wykorzystać na strych / pokój czy choćby duży taras?
'Problemy' techniczne w postaci np. innych fundamentów?
@mateusz-skrzyniecki1: głownie chodzi o jakość materiałów i estetykę wykończenia, np strasznie podoba mi sie 'nowoczesny rustykalizm' -czy jak to przetłumaczyć- np. http://www.decoist.com/2014-01-28/modern-rustic-style-interiors/
albo http://www.virtuelreel.com/20-rustic-modern-bathroom-design-ideas-9

@sailor_73: no wies wsi nie równa, ja mieszkając 20 km od miasta, na uczelni, bylem szybciej niż kumple mieszkający na drugim końcu miasta wychodząc z domu później niż oni ( ͡° ͜ʖ ͡°)