Wpis z mikrobloga

@tomek7322: no tak.
Dostęp do frezarki mam, myślałem zrobić jakieś 2 formy i potem z blachy wycisnąć na prasie alee coś mi sie wydaje że to nie takie proste i może nie zadziałać. na tłoczeniu t się kompletnie nie znam
  • Odpowiedz
@liberssky: ścianki są cienkie i przez to nie będzie to takie proste. Poza tym nie wiem czy by mi zrobili takie ładne promienie po bokach bez kombinowania do tego specjalnych narzędzi.
  • Odpowiedz
@rebul4: Ja bym to jednak na twoim miejscu spróbował tłoczyć - zwłaszcza jeśli masz dostęp do frezarki cnc - racja że to nei jest takie proste - ale możesz próbować metodą prób i błędów
Jak dla mnie to powinieneś wyfrezować sobie prowadzenie i stempel tak żeby jedno wchodziło w drugie
Wydaje mi się że największy problem będziesz miał z nierównymi krawędziami po tłoczeniu
Jakie to musi mieć tolerancje ?
  • Odpowiedz
@Qrka: tolerancje prawie żadne. ma ładnie wyglądać i w miarę dobrze pasować. to jest ramka na licznik

gadałem kiedyś o tym z jednym technologiem, i mi tłumaczył że muszę mieć prasę z jakimś specjalnym posuwem czy cos, bo mi to nie wyjdzie..... nie dość ze wtedy nie zaczaiłem o co mu konkretnie chodziło to teraz już całkiem zapomniałem. Może ktoś ogarnia ten temat, i wie co on miał na myśli.
  • Odpowiedz
@rebul4: Dobry tłocznik i da radę na luzie, wystarczy zwykła hydrauliczna. Pewnie chodziło mu o to, żeby prasa miala osobny siłownik do dociskacza ale przy takim czymś nie jest to wymagane i wystarczy zrobić to na sprężynach.
Kwestia jakiej ilości tego potrzebujesz i ta krawędź zewnętrzna na pewno będzie nierówna. Poza tym wypadałoby też zrobić coś do wykrawania tego środka.
  • Odpowiedz