Wpis z mikrobloga

Pytanie do pracodawców #programowanie #informatyka

Mam za sobą 4 lata komercyjnego doświadczenia w #java . Kiedyś dawno temu studiowałam, ale uczelni nie skończyłam, na rzecz pracy. Mi to osobiście średnio przeszkadza w tej chwili. Mogę sobie być klepaczką kodu do końca życia...czy napewno? Jednak okazało się, że mam większe ambicje. Gdzieś coś mnie w środku gryzie, że jest niedokończony temat edukacji, a nie lubię mieć nie-zamkniętych spraw.

Przepraszam za długie intro. Nie wiem co mam robić. To, że chce dokończyć temat edukacji jest pewne. Pytanie tylko jaką uczelnię wybrać. Moje miejsce zamieszkania to #krakow . Chciałabym poznać opinię o prywatnych uczelniach zaocznych. Jak wy rekruterzy czy pracodawcy na nie patrzycie? Czy to wielka ujma mieć takie coś w CV? Następna sprawa, czy oprócz papierka mnie coś tam nauczą, czy płacę ciężki hajs tylko, za dyplom? Weźmy na warsztat takie #wsei. Program studiów całkiem ok, chwalą się, że są elastyczni i przyjaźni. Piszą na stronie, że podejście pracodawców do prywatnych uczelni się zmienia. Czy to prawda?
  • 29
@ZasilaczKomputerowy: Z tego co wiem to pracodawcy nie patrzą dużo na uczelnię tylko na sam papierek - studia skończone, tytuł otrzymujesz taki sam jak na każdej innej uczelni. Ludzie bez doświadczenia mogą się na studiach dużo nauczyć nowego. Ty z takim doświadczeniem komercyjnym pewnie nie znajdziesz wielu rzeczy, których do tej pory się nie nauczyłaś co najwyżej pewnie spotkasz się z kilkoma ciekawymi rzeczami, poznasz trochę teorii stojącej za programowaniem, trochę
@ZasilaczKomputerowy: Z mojego doświadczenia, patrzę na uczelnię bo to docenia CEO w firmie, dla mnie ważniejsza kreatywność i realna wiedza, ale.....bardzo cenię i przychylniej patrzę na tych z polibudy.
Prywatne uczelnie to wielka ściema. Studia to ma być walka a nie spacerek. Wiem że ci po polibudzie będą mogli się zmobilizować lepiej, presja czasu to dla nich codzienność i co najważniejsze i najcenniejsze - wiedzą jak szukać informacji. Człowiek nie może
@pieczarrra: Podejrzewam, że jakbym nie robiła to bym wyleciała z roboty po okresie próbnym, a w ciągu ostatnich 4 lat tylko raz zmieniałam pracę (z własnej woli)

@kamil062: Bardziej mi chyba chodzi o matematykę (poćwiczyć umysł) i o projektowania systemów informatycznych w teorii (bo w praktyce to znam). Chodzi o uporządkowanie wiedzy posiadanej wiedzy.
Wiem że ci po polibudzie będą mogli się zmobilizować lepiej, presja czasu to dla nich codzienność


@Afropolon: Hehehehe, aż miło się słucha, że takie zdanie jest o politechnikach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

najcenniejsze - wiedzą jak szukać informacji. Człowiek nie może "znać" wszystkiego na pamięć, ma wiedzieć jak to znaleźć.


@Afropolon: Zgadzam się w 100%, ale do tej pory raczej na rozmowach nikt mi tego nie
@ZasilaczKomputerowy: Jeśli chcesz tylko kwit to prywatna uczelnia - płacisz zaliczasz bez problemów. Jesli chcesz się czegoś nauczyć to zaoczne jakiejś publicznej dobrej szkoły.
Jeśli rzeczywiście masz 4 lata komercyjnego doświadczenia to nic nowego na studiach się nie nauczysz.