Wpis z mikrobloga

Plaga komarów wysysa z nas krew.

Co by było gdyby nagle zniknęły wszystkie komary świata? Jakie byłyby tego skutki?

Domyślam się że przeludnienie w krajach afrykańskich i innych w których malaria i inne tego typu choroby zbiera swoje żniwo.

Macie jeszcze jakieś pomysły?

Ciekaw jestem w jaki sposób komary wpływają na świat, poza kąsaniem i roznoszeniem chorób.

#pytanie #komary #malaria #komar #ekosystem #przyroda
  • 8
@Ziombello: Nie doszło by do przeludnienia. Więcej ludzi by ginęło z głodu i tyle. Poza tym, wszyscy ludzie na świecie by się cieszyli, upadły by firmy produkujące środki przeciwko komarom (no dobra, ich właściciele by się nie cieszyli), zmniejszyła by się ilość zachorowań na malarię wśród ludności miejscowej i przejezdnej i coś pewnie by się jeszcze znalazło.
@ZglaszamToDoProkuratury: nie było mnie tu kilka tygodni i nie wiem o co chodzi z tymi żniwami... chyba nie chcę wiedzieć ;/

@Mawak: Jak komary znikną t chyba właśnie odwrotnie, nie będą ich gryźć tam gdzie mieszkają ;)

@PanTward: Siatki gówno u mnie dają bo co chwilę są otwierane drzwi w domu, te mendy potrafią przejść "na gapę" na każdym kto wchodzi do domu, już to zauważyłem tym bardziej że
@michalo94: Masz rację, o tym nie pomyślałem. Nie zdziwiłbym się gdyby też ptaki żywiły się komarami. Może spadłaby ilość jaskółek i innych ptaków łapiących pożywienie w locie, to wpłynęłoby na liczebność drapieżników żywiących się nimi i tak dalej.

Reasumując, niech żyją komary ;)

Kurcze chyba muszę się dokształcić, ostatnio co raz bardziej mnie to ciekawi.
@Ziombello: Ich ilość by się trochę zmniejszyła, choć na początku (zakładając, że komary by zniknęły z dnia na dzień) mogły by być małe problemu. Znika jedzenie, lecz nie maleje ilość drapieżników. Prawdopodobnie liczebność ptaków, które mają w swojej diecie komary, by zaczęła systematycznie maleć aż do poziomu w którym reszta owadów którymi się żywią byłaby w stanie zaspokoić ich potrzeby żywieniowe.

Reasumując. GIŃCIE KOMARY!

Dziękuję za uwagę :)