Wpis z mikrobloga

Mireczki! W ten weekend dokonał żywota mój telefon i zastanawiam się czy po wielu latach używania flagowców z Android nie przesiąść się na #ios i kupić #iphone
Czy jest teraz jeszcze sens kupić 5s czy już tylko 6 lub 6s? Smartfona używam do przeglądania Internetu, robienia zdjęć, czasem jakiś film nagram. Czy w produkcie #apple wystarczy 16 GB czy lepiej więcej?
Chcę kupić coś z oficjalnej dystrybucji i myślę na co wydać kasę.
  • 16
@L3gion: No właśnie teraz używam firmowego "średniego" telefonu i to nie jest to. Zawiesza się, gubi zasięg i rozłącza transmisję danych i wiele innych. Wolę kupić coś lepszego na dłużej.
@krzykarzet: rób jak chcesz. Miałem kiedyś ip5 i te 13 giga z hakiem dla użytkownika to jest bardzo mało, no chyba że nie będziesz instalował żadnych gier i większych appek.
@krzykarzet: Moto X Style, Mi5, Nexusy, Z5, Note 4, V10... To moim zdaniem najlepsze telefony a przy tym tańsze od ip :) Nexusy głównie wygrywają bo czysty system i aktualizacje
@krzykarzet:

1. Polecam przejście na iOS, bardziej płynny i spójny system, lepsza jakoś wykonania telefonów i nieporównywalnie lepsze podejście do użytkownika/polityka aktualizacji.

2. Albo 6s, albo czekaj na 6SE (4 calowy 6s bez 3d touch) którego wydadzą jutro. Jeśli chcesz coś bardziej budżetowego to poczekaj aż spadnie cena 5s (jutro w nocy afaik).

3. 16 GB da radę jeśli nie korzystasz z wielu aplikacji, zdjęcia można backupować do chmury, np. google
@krzykarzet: mam 5s z 16gb.

Gereralnie to #!$%@?, że potrzeba więcej. Normalnie robię zdjęcie, czasami jakiś film 2-3 minuty, aplikacji też trochę mam i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby mi zabrakło miejsca. Najwięcej zabierają zdjęcia, ale wszystkie trzymam w iCloud i nawet podczas 3 tygodniowych wakacji i robieniu zdjęć w setkach, i ustawieniu, aby jak tylko będzie wifi to telefon ma optymalizować miejsce (wysyłaniu do chmuru, a w telefoniu zatrzymanie