Wpis z mikrobloga

Właśnie przygotowuję się przeprowadzenia wojny biologicznej w doniczkach z moimi papryczkami.

Ostatnio pisałem, że zmagam się z wciornastkami, okazało się, że to jednak ziemiórki. Po krótkim rozeznaniu w temacie doszedłem do tego, że żadne tradycyjne metody nie są skuteczne, a chemia też nie zawsze się sprawdza i trzeba kilkukrotnie ponawiać oprysk. Dodatkowo papryczki trzymam w swojej sypialni, więc najbardziej skuteczne środki chemiczne nie mogą zostać użyte, bo musiałbym się za każdym razem wyprowadzać na noc lub dwie. Całe szczęście polecono mi środek Nemycel, który jest specjalistycznym, super precyzyjnym narzędziem do walki z ziemiórkami. To taki AGM-158 JASSM w świecie robali - uderza w staranie wybrany cel i niszczy go całkowicie.

Preparat zawiera 50 milionów nicieni z rodzaju Steinernema feltiae, które gdy trafią do doniczki natychmiast lokalizują larwy ziemiórki, przenikają do ich środka i zaczynają je zjadać od wewnątrz. W ciągu 48 godzin wszystkie larwy są zabite. Warto dodać, że te nicienie są kompletnie niegroźne dla roślin i kręgowców. Jako powiązany dodaje film, który prezentuje cykl rozwojowy ziemiórki i nicieni oraz przedstawia pełen atak tych małych #!$%@?ów na larwy.

#chilizgobim

#chili #chilihead #uprawa #uprawapapryczek #papryczki #papryka #ostrezarcie #biologia #domowyogrod #botanika #ostrakuchnia #ziemiorka #nemycel #nicienie
gobi12 - Właśnie przygotowuję się przeprowadzenia wojny biologicznej w doniczkach z m...
  • 4
@norbw74: Kupiłem jeden worek ziemi do rozsad w Obi i był zarażony. Dodatkowo ziemie strasznie podłej jakości. Okazało się, że do niczego się nie nadaje i papryczki rosną w niej w wiele gorzej niż te wysiane w innej.