Wpis z mikrobloga

Witajce drogie Mireczki, różowa prosi o pomoc z następującym zadaniem:
W pliku tekstowym Lotek w kolejnych liniach zapisane są wyniki losowań dużego lotka.
Każda linia ma postać
numerlosowania. dzień.miesiąc.rok liczba1,liczba2,liczba3,liczba4,liczba5,liczba6
Przykładowa linia:
1. 27.01.1957 8,12,31,39,43,45

W programie mam zdefiniowaną strukturę przechowującą jedno losowanie:
struct Losowanie
{
short numer
losowania;
char dzien;
char miesiac;
short rok;
char tab[6];
};

W klasie Lotek mam między innymi napisać funkcję **zapis_binarny** zapisującą dane z tego pliku tekstowego do pliku binarnego w postaci struktur Losowanie, gdzie wynikiem funkcji jest liczba rekordów zapisanych do pliku.

Zrobiłam w przeciągu ostatnich kilku dni kilka różnych wersji, ale żadna nie działa poprawnie i jeszcze nigdy nad niczym tak nie utknęłam :)
Proszę bardzo o pomoc. Nie mam już pomysłu jak wczytać dane do struktury z pliku tekstowego takiej postaci, żeby finalnie nie było nieskończonej ilości krzaków na ekranie. Jak zapisać takie struktury do pliku binarnego? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

#programowanie #cpp #algorytmy
  • 8
Próbowałam na razie wczytać chociaż jedną linijkę z pliku.
ifstream tekst("Lotek.txt", ios::in); //do odczytu
ofstream bin("daneBin.txt", ios::binary | ios::out);
Losowanie zm;
char zn;
int licz = 0;
while (!tekst.eof())
{
tekst >> zm.numer_losowania >> zn >> zm.dzien >> zn >> zm.miesiac >> zn >> zm.rok >> zm.tab[0] >> zn >> zm.tab[1] >> zn >> zm.tab[2] >> zn >> zm.tab[3] >> zn >> zm.tab[4] >> zn >> zm.tab[5];
licz++;
}
cout << "Licz:
@Kementari: no wygląda ok, tylko nic nie zapisujesz do bin, poza tym

daneBin.txt

ale wiesz, że plik binarny to nie jest plik tekstowy, i jak go otworzysz w notatniku to będą właśnie krzaki?