Wpis z mikrobloga

Widzę, że niektórzy w szale wyszukiwania lewaków, dopatrują się ich już nawet w księżach i hierarchach kościanych.
http://www.wykop.pl/wpis/17109527/bekazlewactwa-uchodzcy/
Nie ma to jak instalację kościelną otagować "bekazlewactwa" zamiast "beka z katolików".
A może od dzisiaj katolicy to również lewacy? Ewentualnie to lewacy przyszli do kościoła i zrobili tę instalację?

Wydaje mi się, że wśród katolików jest całe grono osób jak właśnie np. @Aerials (jeżeli ona oczywiście należy do KK), które nie ogarniają założeń swojej wiary oraz treści z Nowego Testamentu i wybiórczo biorą, to co im pasuje do ich światopoglądu, przy czym ciągle uważając się za wyznawców Jezusa i jego nauk.

(ze względu na to, że jestem u niej na czarnej to sobie tu wylałem moje myśli)
#wiara #neuropa #4konserwy
  • 8
@flager: Za chwilę podzieli się i Kościół Katolicki na KK "lepszego sortu" i KK "gorszego sortu". Z jednej strony w gorszym Kościele tacy "lewaccy" księża jak Sowa, Pieronek, Boniecki i ten jezuita co skrytykował Szydło za uchodźców, a z drugiej strony "prawilni": Rydzyk, Hoser, Międlar czy ten z GazPolu z dzisiejszymi "życzeniami".
@flager: Nie wiem w sumie czym się dziwisz. Ludzie od zawsze wybiórczo traktują swoje religie, filozofie, czy ideologie. Katolikami nazywają się jednocześnie Franciszek i Tarlikowski. Ludzie o skrajnie różnych poglądach. Muzułmanami nazywają siebie zarówno Malala jak i Abdelsan.
@tony_soprano: No tak już od prawie 10 lat istniał kościół łagiewnicki i kościół toruński. Z tym, że przez jakiś czas ten spór nieco ucichł, ale od zwycięstwa PiS znowu jakby odżywa i to ze wzmocnioną siłą gdyż z jednej strony są księża, a nawet i biskupi którym nie podoba się flirt dużej części kleru z PiS, a także nie podążanie drogą Franciszka. Z drugiej strony właśnie wyświęcane jest młode pokolenie konserw,