Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki.
Kumpel został oszukany na #allegro poradźcie jak najlepiej sprawę rozwiązać.
Kupiłe nową kolumnę z tej aukcji http://allegro.pl/yamaha-ns-f150-ostatnia-sztuka-kurier-24h-nowa-i6022576252.html
Przyszła źle zabezpieczona, poobijana z niedziałającym głośnikiem wysokotonowym.

Sprzedający zwala winę na transport i kuriera. Okazuje się, że wiele osób w taki sposób oszukał.
Protokół z kurierem spisany. Kupujący powiedział, że jak kurier od niego odbiera przesyłkę to już nie obchodzi go co się z nią stanie.

Przesyłka dotarła 16 marca, więc jeszcze nie minęło 14 dni na zwrot.
Najlepiej jakby dało się zrobić taki zwrot, tylko on potrąci za użytkowanie, które nie miało miejsca, bo przesyłka dotarła słabo zabezpieczona i uszkodzona (tylko podłączony do sprawdzenia).
Dodam jeszcze, że pisze o kolorze piano black, a dotarła w innym. Zapewniał, że wszystko działa kolor potwierdził w wiadomości email

#oszustwointernetowe #kiciochpyta

@fstab może coś będziesz wiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
@kendi: Jak masz formularz z kurierem spisany to odsyłasz sprzęt sprzedawcy i zwracasz - niezgodność towaru z umową, nie ten kolor. A dołączasz do tego formularz od kuriera (zrób fotkę) o nieprawidłowym spakowaniu przesyłki.
Sprzedawca nie może ci potrącić za użytkowanie bo przecież nie używałeś tego sprzętu... a dotarł uszkodzony z winy złego zapakowania (zależy co zaznaczono z kurierem na formularzu) i w innym kolorze.
@fstab: Trzeba zgłościć sprawe do allegro, czy odesłać kolumne i napisać maila do sprzedającego?
Jest szansa, żeby zwrócił całość za kolumnę?
@kendi: nie jest szansa a ma ci zwrócić. Przecież dostałeś nie ten kolor co chciałeś a to kurier uszkodził paczkę. Ty nie masz nic do tego, dostałeś nie ten sprzęt, który rozwaliła firma kurierska. To czemu ty masz bulić?
@kendi: Ja niedawno wysłałem PC, klienci mi mówią, że genialnie zabezpieczam paczki. Z zewnątrz byłą ideał - w środku komputer stał się krzywy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fstab: od kiedy liczy się 14 dni na allegro? Od otrzymania przesyłki? Jeśli tak, to zostały 2 dni. Trzeba wysłać wszystko, czy można najpierw wysłać pismo o odstąpieniu priorytetem za potwierdzeniem odbioru, a później paczkę puścić kurierem?
Trzeba wysłać wszystko, czy można najpierw wysłać pismo o odstąpieniu priorytetem za potwierdzeniem odbioru, a później paczkę puścić kurierem?


@kendi: wszystko, co sprzedawcy po kartce.
@fstab: Jeśli zobaczy, że to kolumna specjalnie nie odbierze, a kurier zamiast odmowy przyjęcia wpisze nieudane dostarczenie?
Licytacja podlega tym samym prawom?
@fstab: sory, że mecze bule. Zrobiłem tak jak mówiłeś i otrzymałem taką wiadomość jak w zalaczniku. Dodatkowo w mailu taka wiadomość.
Witam,

Proszę o decyzję co do Pana sprzętu, który leży w naszym sklepie. Możemy go do Pana spowrotem odesłać lub proszę o termin odbioru osobistego. Jeżeli chce Pan pieniążki to proszę o dane do przelewu, a wypłacimy Panu 150 zł (koszt nowego głośnika wysokotonowego to 200 zł + koszty transportu,
Pobierz kendi - @fstab: sory, że mecze bule. Zrobiłem tak jak mówiłeś i otrzymałem taką wiado...
źródło: comment_X4E7adfx1T1oryCV4Uv3ihE9Lqxio1yr.jpg