Wpis z mikrobloga

@finesta:

Odwiedziłem dzisiaj grupę na FB o wegetarianach i dowiedziałem się,że

Wiele badań wykazało związek pomiędzy spożyciem mleka i dużą liczbą poważnych schorzeń, takich jak rak piersi, rak prostaty, choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, cukrzyca typu I i II, rak jajników, osteoporoza itd.

Pewnie były to słowa jednego z amerykańskich naukowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazwegetarian #bekazwegan

Co zniknąłeś wpis? Temat ważny.
Nie wiem jak z resztą, ale od nadmiaru produktów z wapniem rzeczywiście można dostać osteoporozy i nie tylko, bo również zwapnienia stawów i narządów wewnętrznych... wynika to z tego, że sam wapń nie spełnia swojej funkcji. Aby następowała mineralizacja kości niezbędna jest właściwa proporcja wapnia i magnezu oraz obecność witaminy D wraz z witaminą K2.

While vitamin D has long been known to assist calcium absorption, it is vitamin K, through its carboxylation of osteocalcin, which guides this calcium to bones and prevents their absorption into organs, joint spaces and arteries.

Bez witaminy K2, która kieruje wapń we właściwe miejsca, witamina D nie wspiera mineralizacji, a szkodzi.

Organizm dąży do odpowiedniej proporcji wapnia z magnezem do fosforu, jeśli brak jednego organizm wyciąga z kości więcej drugiego... czyli nadmiar wapnia i niedobór magnezu powoduje demineralizację kości, co gorsza nadmiar wapnia we krwi odkłada się w narządach i arteriach zwapniając je... wapń odpowiada za skurcze mięśni, a magnez za rozkurcze, stąd skurcze oznaczają, że równowaga jest zaburzona, przy niedoborze wapnia, a przy rzadkim w przyrodzie nadmiarze magnezu mogą nam wypaść zęby.
Dodatkowo produkty mleczne i białko przyswajane w nadmiarze doprowadzają do zakwaszenia organizmu, a organizm by obniżyć ph uruchamia zapasy zasady czyli.. wapnia z kości.

Mleko jako takie jest zdrowe. Szkodliwe jest przyswajanie go w nadmiarze jak wszystko inne oraz picie pseudomleka nadmiernie przetworzonego (UHT po dodatkowej obróbce termicznej, nic co zawiera tłuszcze i zostało poddane obróbce termicznej w wysokich temperaturach zdrowe już nie jest... to samo dotyczy olejów, masła itd.).

#zdrowie #wapn #magnez #witaminak2 #witaminad #mocnekosci #osteoporoza
  • 2