Wpis z mikrobloga

@Xriri: Skąd Ci się te obliczenia wzięły? Coca-Cola, Pepsi, Mountain-Dew itp. mają 50kcal na 100ml, czyli 500ml tych kalorii mieć będzie 250. A godzina jazdy na rowerze to chyba jednak trochę więcej kalorii spalonych. Ja np. dzisiaj w 45min na rowerze spałiłem 1700kcal. Mi się to mocno nie dodaje.
@Poncjusz_Pijak:
To musiałeś, nieźle zapierdzielać na tym rowerze bo wg. informacji np. stąd godzina jazdy na rowerze to ok. 500 kalorii.
Na etykiecie coli jest 42 kalorii na 100ml czyli w 500 ml ma 210 kalorii. Czyli wychodzi jakieś 25 min jazdy na 500 ml coli. Masz rację przesadziłem. Jednak nadal wątpię aby po wypiciu samej takiej coli, byłbyś wstanie jechać przez ok 25 min rowerem na samej coli.
@Xriri: średnia 30km/h kręcona po górkach, to jeszcze nie był mój max, chociaż momentami było 90% HRmax.
Otóż jak są ultramaratony, to wiele osób pije właśnie odgazowaną Coca-colę lub MountainDew, żeby dostarczyć sobie energii.
W sensie nie bronię tezy, że Cola jest OK, ale ja osobiście biegłem Harpagana na MountainDew właśnie i było bardzo spoko. Jakbyś mi dał colę, to przejechałbym te 10km na małej butelce. Zresztą zrobię test, to Cię