Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi, którzy czytają książki, tzw inteligencji:P Dokładniej do ludzi, którzy czytali Brandona Sandersona. Skończyłem przedwczoraj drugą część z cyklu Archiwum Burzowego Światła i teraz zastanawiam się nad zakupem pierwszej części cyklu "Ostatnie Imperium". Pytanie, czy ktoś czytał i czy warto? Chyba ciężko będzie pobić Archiwum Burzowego Światła i boję się rozczarowania:( A jeśli nie ten cykl to jaki?
#ksiazki #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@chris_june: Warto. Miałem ten sam problem, ale nie rozczarowałem się. Porównując ABŚ do Z mgły zrodzonego wygrywa ABŚ. Uważam jednak, że takie porównywanie jest trochę krzywdzące. Z mgły zrodzony to solidna książka z fajnie wykreowanym światem i bohaterami. ABŚ to książkowa liga mistrzów i mało która książka może się do niej równać.
  • Odpowiedz
@Cinkito:
@scout667: Kolega nie wyłapał żartu, nie gniewajmy się na niego:)
Poważnie będę rozczarowany?:( A tak się już nastawiłem. No ale zerknę na twoją propozycję:)
@Gaszerbrum: No właśnie nie chciałbym ich porównywać ale boję się, że to nie możliwe. Ponoć w cyklach nie brak podobieństw, ten sam autor, itd. Ciężki temat ale pewnie i tak z tęsknoty za Shallan i Kaladinem sięgnę po inne dzieło Sandersona:)
  • Odpowiedz
@chris_june: Są podobieństwa. Moim zdaniem jednak warto. No, ale skoro masz ją czytać z takim nastawieniem, porównywać i oceniać na bieżąco, to może faktycznie weź się za coś innego :)

Masz propozycje Dukaja od @scout667. Spróbuj, ja akurat jestem w tej grupie której Dukaj nie przypadł do gustu, ale to nie znaczy, że z tobą też tak będzie :)
  • Odpowiedz
@ghost1511: Ja kupiłem 3 książki Prattchetta i z wielkim żalem stwierdzam, że mnie nie wciągnęły:D No ale może to faktycznie dobra odskocznia:)
@Gaszerbrum: Tak. Myślę, że chwilowo zacznę czytać coś zupełnie innego a do Ostatniego Imperium wrócę z pewnością. Zawsze pozostaje mi jeszcze milion książek Kinga, którego bardzo cenię:)
  • Odpowiedz