Wpis z mikrobloga

Czego potrzebuję aby jak najmniejszym kosztem pobawić się ustawieniami w samochodzie (Skoda Octavia 2) np. włączyć/wyłączyć automatyczne domykanie okien?

Chciałbym mieć jakiś punkt wejścia w ten świat, bo widzę na allegro jakieś interfejsy OBD2 na Bluetooth, ale chyba tymi interfejsami się nic nie zdziała prócz odczytu parametrów - prawda? /ma to być prezent dla Taty/

A może jednak się zdziała, tylko jest to kwestia oprogramowania na komputerze/PDA?

Z góry dzięki.

#skoda #motoryzacja #elektronika #samochody #obd2 #obd #can
  • 8
@ale_fuks: nie wiem jak z tymi BT, ja mam KKL pod usb i vagcom'em mogę skalibrować przepustnicę. Więc resztę chyba też się tym zrobi. Najlepiej wziąć taki interfejs na FTDI a nie PL232.
@ale_fuks: Musisz szukać takiego co będzie miał obd2 i będzie obsługiwał długie kodowanie.
Nie wiem jak z tymi co są na allegro za 20 zl. Ja kupilem od goscia z forum VW działa zaplacilem 150 zl chyba jak dobrze pamietam. Wada nie moze program sie laczyc z netem bo przekoduje EPROM w kablu. Co do okien - powinien - zaznaczam powinien obsłużyć ale czy na pewno głowy nie dam.
@sebawo @Lady_Kidada - dzięki wielkie. Jednak naczytałem się różnych wykluczających informacji w necie i teraz nie wiem czy przypadkiem nie jest tak, że trzeba mieć oryginalny programator, który jest również kluczem sprzętowym do programu na komputerze? Da się program na kompie jakoś scrackować, aby niekoniecznie wymagał oryginalnego programatora?

@Lady_Kidada - jak sprzedawcy oznaczają tą "obsługę długiego kodowania"? Czy to chodzi przypadkiem o rozszerzoną wersję protokołu CAN (CAN 2.0b) ?