Wpis z mikrobloga

Najpierw tytuły jak Faktu dla przyciagniecia uwagi.

Papież ochroni sowieckie pomniki przed Polakami?
Nacjonaliści z PPR, LWP, SB i MO

Polacy to Azjaci.
Dzierżyński równy Sobieskiemu i Jagiellonom.

Jewgienij Satanowski. Orientolog i ekonomista w programie mówi o Polsce.
Cięzkie fałszowanie historii odbywa się w tym programie. Wiele już widziałem w programach o Polsce ale takiego bełkotu jeszcze nie. To jest to co dotychczas spotykałem tylko w komentarzach na RT. A I to leci w eter w rosyjskim radiu z ust "eksperta".

https://www.youtube.com/watch?v=Ecm6eIJ_MW8

6:40Kto bardziej jest Europą? Kiedy zaczynacie usuwać korzenie, historie, pomniki wy już nie jesteście Europą.
Wy może jesteście Polską, krajem katolickim. I ja zupełnie na poważnie uważam, że należy zadać pytanie papieżowi.

7:43 Polski nacjonalizm wyraził sie po wojnie wygnaniem wszystkich Niemców. (...) Nie widziałem żeby ci sami Niemcy, którzy tysiąc lat tam żyli otrzymali odszkodowania.

(Cóż tu można powiedziec. Alternatywna wersja historii. To polscy nacjonaliści wypędzili Niemców z PRL;)
I jeszcze sugestia o odszkodowaniach. Tym z Königsbergu wypłacono?)

Zniszczenie pomników to jest barbarzyństwo i czystej wody "azjatczyna" "afrykańszczyna" albo co jeszcze chcecie.
Rzyymscy imperatorzy nie usuwali statui sowich poprzedników, nawet jeżeli ich nienawidzili.

12:20 Niszczyć pomnik nad mogiła tego który zginał oswabadzajac twój kraj...
Dlaczego Amerykanie nie niszcza mogił? Na terytorium USA nie sa niszczone cmentarze ani konfederatów ani unionistów?

(oczywiście przekreca bo pomniki znad mogił nie będa niszczone czyli przykład z dupy)

14:06To samo było w Niemczech przy Kaiserze. Kasier nie niszczył historii tych księstw z których stworzył swój kraj.
( kolejne zakłamywanie historii, Niemcy germanizowali Polaków bardzo intensywnie a kanclerz pisał nawet , że Polaków trzeba wytępić)
Wy (uzyte jako Polacy) nie wymażecie z historii Polski carycy Katarzyny, nie wymażecie Poniatowskiego, który ocalił Polskę, i ocalił katolicyzm. A oni go nienawidzili i krzyczeli "sprzedał sie Moskwie"

(nie czuje sie mocny w tym okresie ale cosik mi sie zdaje, że to tez kontrowersyjne oceny. Chyba teraz wiem, skad na rosyjskich forach posty w których twierdza, że tylko dzieki carycy Katarzynie przetrwał język polski)

Ukraina to mieszanka Polski i Rosji.

18:50 zaczyna mówić o polskosci Dzierzyńskiego. Mówi o jego pomniku "to dobry pomnik".
Czym w gorsza stronę biorgrafia Dizerżyńskiego różni się od biografii Sobieskiego, który ocalił Europę od Turków?
Czym odróżnia sie od biografii innych polskich magantów? Radziwiłłów? Jagiellonów?
( mam nadzieję, że to jakaś ironia ale mówi tak zawile, ze jej nie wyłapałem)

20:30 Dziwi sie, że Polacy obchodza rocznice bitwy grunwaldzkiej gdzie wspolnie z Rosjanami i Litwinami pokonali Niemców a nie świętują 9 maja.

21:05 Usuwanie pomników to historyczna katastrofa. To infamia. Niejeden szanujący sie bandyda tego nie zrobi.
Może trzeba poprosić papieza aby upomniał Polaków jak katolików.


22:15
Dlaczego w Rosji nikt nie usuwa pamięci o wojsku polskim, które tu formowało się?
(też manipulacja, bo to ludowe im pasuje a inne pomniki pousuwali już za czasów ZSRR)
Dlaczego nikt nie rusza pamieci Anglików i Amerykanów z konwojów do Murmańska?
(nie wiem w czym tu widzi podobieństwo)

Coś tam wspomina, ze Sapkowski krytykuje takie zachowanie Polaków, ale to jest ogolne.
Potem już mówią o Ukrainie głównie.

fot. Spec od historii Polski J.Satanowski.

#rosja #ukraina #4konserwy #neuropa #ruskapropaganda
szurszur - Najpierw tytuły jak Faktu dla przyciagniecia uwagi.

Papież ochroni sowi...

źródło: comment_HbklVMD5jFmitxFhe8YEXDNRxnz07DDz.jpg

Pobierz
  • 1