Wpis z mikrobloga

Marcinie to nie czasy 4850 ;)

cf na 290 już był słodki, co prawda do szybkości wypuszczenia nv trochę AMD brakuje ale jest ładnie bardzo ładnie co do skasowania wystarczy testy poczytać w.w.

miałem cf miałem sli

ale jestem posiadaczem teraz jednej karty dalej głównym problemem są producenci gier którzy nie optymalizuja gier pod w.w. tryby tak jak powinno to być
  • Odpowiedz
@Marcinowy: W dupie byłeś gówno widziałeś :) teraz to AMD nawet lepiej się scaluje niż nvidia :) dlatego zamiast SLI wziełem R9 pod CF bo w to będę szedł :)
  • Odpowiedz
@Pabick: No wlasnie tez mam pod CF przygotowane gpu, mobo i psu.
@mewabojowa: @Szala: no ale juz mam jedna mocna (r9 390). Zastanawiam sie czy dokupic druga teraz i pobawic sie do czasu pojawienia sie w sklepach nowych kart czy czekac kilka miesiecy na nowe karty.
Przeciez zawsze moge sprzedac jedna czy nawet obie r9 390. Kupcow pewnie nie braknie.
@Marcinowy: rozumiem ze z radeonami zatrzymales sie gdzies
  • Odpowiedz
@dob3k: Ja mam r9 390x, a z druga r9 poczekam aż stanieją oculus i inne wynalazki VR. Chociaż korci mnie by mieć te 40 fps w ARK, ale dam jeszcze na wstrzymanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS. SLI przerabiałem już.
  • Odpowiedz
  • 0
@dob3k: według mnie jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Owszem sprzedaż je ale sporo stracą na wartości po wejściu nowych kart na rynek. Prawda jest też to, że można spokojnie pograć na r390 w wszystkie gry, które są na rynku.
@Pabick: Do vr szybsze będą nowe karty niż cf że starych.
  • Odpowiedz
@Szala: Do vr wystarczy drugi r9 390x, jedna karta na jedno oko bez cf, więc tym bym się nie martwił, jedynie czego się obawiam to że ceny będą troche zaporowe ( ͡º ͜ʖ͡º). Tak myśle że jak oculusy stanieją to taki r9 będzie w cenie 800 zl, a google vr cenowo spadną do 1500 zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Pabick: za wczesnie jeszcze aby rzucac takie info ;) ja ogólnie troche nie wierze w te ich rekomendacje
Oculus ma faken siet miec 2160x1200 przy 90hz, chciałbym zobaczyc niektore tytuly gdzie masz stale 90fps na r390, bo przy spadkach to będzie po godzinie grania mózg #!$%@?
  • Odpowiedz
@Szala: nie no pewnie ze mozna spokojnie pograc we wszystkie gry na rynku tylko pare dni temu zmienilem monitor na 27" WQHD i zamiast 80-110fps na ultra 1140p/144Hz w wiesku czy black ops 3 wolalbym dojechac do stalych 145-150fps ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wiec sie zastanawiam czy naprawde jest sens czekac na nowe karty? Czy pobawic sie dwoma 390 do czasu pojawienia sie i ustabilizowania cen nowych
  • Odpowiedz
@dob3k: nie pakuj sie w CF, poki co wydajnosci powinno ci starczyc z jedna, po wyjsciu nowej generacji sprzedaj co masz i kup jedna nowoczesna karte graficzna
  • Odpowiedz
@zeek: Jak wymieniać 390 to na coś 2x szybszego w granicy 1500-1700 zł, a takie karty będą dopiero za 3 generacje, więc dla speedupu lepiej brać drugiego 390 i mieć te 2x więcej fps już teraz.
Tak samo zrobiłem z GTX 660 w SLI, za mniej niż połowę ceny miałem wydajność 2x droższego Titana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz