Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie: mam 16 lat, i waszym zdaniem jest sens myśleć nad wyborem matury już w tym wieku? Rodzina mówi by się w tym w ogóle nie martwić a ja myślę że lepiej jest już się przygotować(przynajmniej w takich pewniakach jak matematyka rozszerzona). I tu moje pytanie: planowaliście/rozmyślaliście o maturze/studiach/karierze w wieku 16/17 lat?
#licbaza #techbaza #pracbaza #studbaza #matura

planowaliście/rozmyślaliście o maturze/studiach/karierze w wieku 16/17 lat?

  • Tak 46.9% (699)
  • Nie 53.1% (791)

Oddanych głosów: 1490

  • 57
@Carotas: Do czasu składania wniosku(z przedmiotami, tematem pracy) nie myślałem o maturze. Potem nagle nadszedł pierwszy dzień matur. Myślę, że oszczędziłem sobie sporo stresu. Chociaż.. nie wiem czym się tutaj stresować. Matura to bardzo miła rzecz o ile nie jest się typowym "sebixem jp100% miej #!$%@? a będzie ci dane"

Nie myśl o tym, zagraj w csa.
@Carotas: ja bylem piereszym rocznikiem ktory zdawal nowa mature i na matematyke rozszerzona zdecydowalem sie 10 min przed matura;) na zlosc nauczycielce bo po podstawowej mnie sie zapytala czy zdam. A ze jej mocno na reputacji zalezalo i roz. zdac nie musialem by mature miec zaliczona to poszedlem.

Podstawowa zdana na 55% rozsz. na 82%:)

Takze nie, nie musisz sie eczesniej szykowac;)
@Carotas: dobrze by było gdybyś wiedział w jakim kierunku chcesz iść, jak jeszcze nie wiesz to niestety musisz się uczyć wszystkiego by mieć więcej ewentualnych możliwości( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Carotas: Gdybyś np chciał iść na medycynę i źle się czuł z chemii to można pomyśleć o korkach raz na tydzień albo i dwa. Albo i z matematyki powoli uczyć się z korepetytorem. Byle tylko nie odbijało się to na Twoim zdrowiu, nie ma się co przemęczać w tak młodym wieku :)
@Carotas: Na wykopie każdy się uczył do matury 10 minut przed, także możesz się odpowiedzi domyślić. "Matura to tam #!$%@?, zobaczysz co to sesja, sesja to tam #!$%@? zobaczysz co to praca, praca to tam #!$%@? zobaczysz co to emerytura"...

Ucz się to co do szkoły + polecam Ci robić zadania z kiełbasy na matmę rozszerzoną po skończeniu działu, nie wszystkie ale jakieś trudniejsze, wybrane. Będziesz miał potem przed maturą mniej
@Nevertheless: @Dev321: @Filem00n: Myślałem nad prawem (UJ) ale jak pomyślałem o progach i o maturze z WOS-u, jak zobaczyłem to nie wiem czy warto(jeszcze myśląc o tym że przydałyby się praktyki za studiów) i mam robić parę lat na aplikacji to niezbyt( ͡° ʖ̯ ͡°) Odnośnie medycyny to musiałbym zmienić szkołę, w sumie to myślałem nad zostaniem maklerem (czyli iść w kierunku bankowości) lub spedytorem(ale
@Carotas: Pierwsza rzecz: kim chcesz być? Co się zawsze interesowało? Ja od małego lubiłem przyrodę a w gimnazjum bardzo zaciekawiła mnie chemia, potem technikum chemiczne i chemia materiałów nowoczesnych na studbazie. Ale wiem jak trudno decydować gdy ma się tyle dróg do wyboru ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Carotas: W ostatniej chwili zdecydowałem się na fizyke na maturze, co do studiów to miałem dwa upatrzone kierunki (już po maturze) na polibudzie i na oba się dostałem: mechanika i budowa maszyn i mechatronika

Tak na marginesie to czym ty się martwisz? Ucz się na lekcjach i nie olewaj zadań domowych a zobaczysz że matura to bzdura. BTW technikum to był lepszy wybór niż liceum bo mniejsze ciśnienie masz na studiach
@Dev321: Nigdy nie marzyłem o danej pracy a o tym jak będzie to wyglądać i zawsze marzyłem o pracy do późna w jakimś biurze z miarę fajnymi zarobkami i możliwością rozwoju. (w sumie zarobki i możliwość rozwoju się dla mnie liczyła a nie ilość godzin, czy miejsce pracy(Polska/UE/czy gdziekolwiek). Jeśli chodzi o pracę to zawsze chciałem mieć pracę umysłową(tylko nie w administracji) i tyle. Dlatego myślałem o spedytorze czy maklerze bo