Wpis z mikrobloga

Misie mam #pytanie - długi czas już nosiłem się z zamiarem dokonania próbnych zakupów na #aliexpress #geekbuying #banggood albo #wish
Problem w tym, ze nie do końca wiem, jak ogarnąć sprawę karty/rachunku do rozliczania transakcji - wiek robi swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najlepszą opcją dla mnie byłoby posiadanie jakiegoś wirtualnego konta/karty (prepaid?), na które wpłacał bym € tylko wtedy, gdy chciałbym zrobić zakupy. Dobrze by było, gdyby była opcja chargeback, żeby nie martwić się o ew. zwroty $
Widziałem tez opinie, że dobrze jest mieć konto walutowe żeby mieć lepszy przelicznik z cebulionów na dolany - nie znam się ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Po tagach widzę, że multum z Was korzysta z usług żółtych braci - doradzicie zatem coś zagubionemu mirkowi?

#kiciochpyta #zakupy #kupujzwykopem
  • 15
hej. Ja w banku założyłem wirtualną kartę. Posługuję się nią wszędzie w sieci. Dziś prawie każdy bank ma taką usługę. Opłata za kartę jest jednorazowa, u mnie 20 zł za 5 lat. Nie dostajesz plastiku. Przelewasz ile chcesz płacić i już.
pozdrawiam
@chozi: Jak coś jest nie tak, to otwierasz dispute na ali i jeśli chińczyk nie chce zwrócić pieniędzy, to eskalujesz i do sprawy przyłącza się załoga aliexpress
@chozi: zabawa w konto walutowe itd... ma sens w przypadku jesli robisz duze zakupy za powiedzmy kilkaset dolarow.
Jesli chcesz kupowac #!$%@? za 10-50$ to raczej nie ma sensu. Przy przelewach24, lub uzywaniu zwyklej kredytowki na przewalutowaniu stracisz jakies grosze. Nie jest to warte zachodu z pamietaniem kolejnego numeru, loginu i hasla do banku, jak rowniez odstapienia swoich danych osobowych.
Jesli nie chcesz korzystac z kredytowki, sporo serwisow obsluguje paypal. Jest
@chozi: Poczytaj sobie taki poradnik na temat zakupów.

Na Aliexpress masz ich autorski system zabezpieczeń przeciwko oszustom. Ali działa podobnie jak Allegro, jest platformą udostępniającą system sprzedaży innym podmiotom. Jednakże sprzedawca dostanie Twoje pieniądze dopiero, gdy minie okres ochrony (z reguły 60 dni). Możesz wcześniej potwierdzić, czy otrzymałeś przedmiot i wszystko jest OK i Chińczyk dostanie kasę wcześniej. Możesz również w trakcie trwania ochrony rozpocząć spór i dostaniesz na 99% zwrot
@chozi: https://prepaid.bzwbk.pl/ Zakładasz wirtualne konto, dostajesz numer konta, wpłacasz sobie tam pieniądze z innego konta lub z jakiegoś pośrednika typu Przelewy24, do wirtualnego konta masz kartę też wirtualną, ze wszystkimi numerami CVC, datą itp potrzebnymi do transakcji. Konto masz w złotówkach. W sklepie internetowym przy zakupie zaznaczasz, że płacisz np. kartą kredytową, uzupełniasz wszystkie dane i włala. Jeżeli płacisz w $, Euro czy w innych, BZWBK zrobi przewalutowanie po ich aktualnym