Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow

Nie orientuje się w polskiej scenie mediów i autorów politycznych, i przez to, gdy chcę sobie o czymś poczytać, trafiam tylko w skrajności:

1. skrajna lewica społeczna, odpowiednik tzw. regresywnej lewicy z USA
2. skrajna "prawica": autorytaryzm społeczny, jedyna słuszna wersja ideologiczna
3. albo przyjmujemy wszystkich uchodźców, albo wszystkich mordujemy

Wszystko skrajne i czarno-białe.

Pomijam już oczywiście kwestie gospodarcze, bo tutaj wszędzie socjalizm, i Polaków najwyraźniej ta oś nie interesuje.

W każdym razie — mógłby ktoś polecić ciekawych, zdroworozsądkowych Polskich autorów i komentatorów politycznych (najlepiej konserwatywnych gospodarczo i liberalnych społecznie), którzy nie popadają w skrajności?
  • 9
@kalkazreddita: Polska to nie jest kraj dla ludzi umiarkowanych. Albo skrajny socjalizm jaki proponuje PiS i Razem, albo anarchokapitalizm Korwina. Albo jakaś nawiedzona Kempa czy Pawłowicz, które chcą państwa wyznaniowego albo Zawadzka, która za całe zło świata obwina facetów i księży. Partie umiarkowane, które powinny stanowić 80% sejmu stanowią 20-30%.
@chanelzeg: Polska to kraj ludzi umiarkowanych, po pierwsze nie ma w Sejmie ani Korwina ani Razem, po drugie ludzie nie wybrali PiS, zeby tworzyc PRL bis albo panstwo wyznaniowe, a po trzecie niestety w Polsce trudno znalezc dziennikarzy, ktorzy rzetelnoe opisywaliby polska rzetelnosc, chociaz poczytaj artykuly Andrzeja Stankiewicza on probuje pokazac te real politik
@Cheater: Zapamietałem równiez że podwyżka podatku PIT będzie dotyczyć już tych co zarabiają obecnie więcej niż 4000 zł netto. Czyli skonczy się jak zwykle. Bogaci uciekna z kasą za granicę, a pomysły budowy państwowych fabryk zapłacą zarabiajacy 1 tys Euro. To na pewno nie jest propracownicza partia.
@Cheater: To już liczyłem z kwotą wolną. Prawda jest taka, że mało zarabiający zyskają kilkanascie złotych miesięcznie, a klasa średnia straci tysiące. Jakby chociaz biednych odciążyli to bym ich na plus zaliczył.