Wpis z mikrobloga

@Stitch wygląda bardzo dobrze nie ma jakiś dużych wgłębień w jednym miejscu oraz nie ma ulepów z miedzi pomiędzy poszczególnymi blaszkami komutatora. Jedyne co możesz zrobić dodatkowo to przed złożeniem przetrzeć go lekko papierem ściernym 1000 i odtłuścić.
  • Odpowiedz
@I_T_I: dzieki wielkie. lubie opinie ludzi ogarnietych w temacie duzo bardziej ode mnie. Przynajmniej tez sie czegos moge nauczyc.
Zalecasz cos jeszcz zrobic? Czy tylko to o czym wspomniales?
  • Odpowiedz
@Stitch: Nie widzę śladów walki materii z materią jeśli o to pytasz.

Co do:

jak się je wymienia w ogóle? chyba cały ten element leci ?

Wg mnie zdejmuje się blacha która je obecnie zakrywa być może, bo słabo widzę jest zafiksowana na odgiętych blaszkach

Gx
  • Odpowiedz
@Gixaar: tak, masz racje, tak samo na schemacie mi pokazuja obrazki. Nic zaraz to rozbieram jak zjem tylko i do sklepu z wiertarkami, zeby mi dobrali identyczne
  • Odpowiedz
@Gixaar: @amath: a teraz bonus:
mechanik, o ktorym slyszec mogl @amath (ale niekoniecznie, chociaz dosc znany jest na 3 wojewodztwa) twierdzil, ze to na pewno nie szczotki, bo te motocykle robia zbyt male przebiegi blablabla, to na pewno cos z silnikiem. Jak mu mowie, ze to moto ma nabiegane 55k to znowu swoje, ALE z roznica, ze w sumie to moze byc, ale to 4 cylindrowiec i on nie zuzywa
  • Odpowiedz
ale to 4 cylindrowiec i on nie zuzywa rozrusznika (wtf).

@Stitch:

W czterocylindrowcu opór sprężania jaki musi pokonać rozrusznik odpowiada oporowi jaki generuje jeden tłok/cylinder. W Vce o tej samej pojemności silnika pojedynczy tłok/cylinder masz 2 razy większą pojemność do sprężenia czyli rozrusznik ma 2 razy ciężej.
Gx
  • Odpowiedz
@Stitch: musiałbyś więcej o mechaniku powiedzieć to bym wiedział czy znam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Hmm no generalnie dla mnie nie ma części, które się nie zużywają ( jak coś pracuje to się zużywa pytanie w jakim stopniu :P ), mogło się tak zdarzyć, że same szczotki jakieś słabe były ( gorsza partia na produkcji ) i szybciej się skończyły niż powinny. Jest opcja, że samo uzwojenie
  • Odpowiedz