Wpis z mikrobloga

@ReinmarDeBielau: Może nie ja, ale moi rodzice mają plantację borówek, więc z tym się wychowałam od maleńkości :P Tylko może na balkon nie te najwcześniejsze odmiany, bo one są wrażliwsze na mróz.
W donicy wytrzymają, wystarczy odpowiednio duża, kwaśne ph, i latem codzienne podlewanie, bo inaczej będziesz miał małe jagódki a nie smaczne borówki.
Ciężko Ci będzie tak to przyciąć żeby się zmieściło, ale Twój wybór :P Ciąć trzeba tak czy
  • Odpowiedz
@ReinmarDeBielau: Co masz na myśli przez bardziej zwarte? Polecam odmianę Bluecrop jako najbardziej wszechstronną, owocuje długo i jest typowo eksportowa- dobrze znosi transport, nie psuje się, ma ładny nalot i jest słodka. W marketach najczęściej właśnie Bluecrop jest, ale już taki zmęczony z reguły, kupny nigdy mi nie smakował tak jak z krzaka :(
Jeżeli chcesz superduże owoce to Chandler- naprawdę, są olbrzymie, każda sztuka jak pięciozłotówka.
A smakowo to mi
  • Odpowiedz
muszą


@ReinmarDeBielau: pewnie lepiej by było jakby poleżały na stercie ze 2 lata, bo by azotu nie pobierały przy rozkładzie, ale przy takich ilościach to się nie bawiliśmy w to. Ale jak masz dostęp do kompostowanych to śmiało.
U nas tak to wygląda (tu krzewy chyba 4 letnie, nie znalazłam zdjęcia w pełni dorosłych u siebie, jak będę w domu to może uda mi się zrobić foto 7 letnich w donicach
solomiya - > muszą

@ReinmarDeBielau: pewnie lepiej by było jakby poleżały na sterc...

źródło: comment_9jZdSEBL8KrQJeuUuqzdomA5MftryyaP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz