Wpis z mikrobloga

moja siostra ma komputer aces aspire v5-123. typowy maluch do jakiegoś tam pisania w terenie czy przeglądania neta. problem w tym, że on mało co jest używany, a od samego początku muli. otóż przy zwykłym włączeniu chroma zużycie procesora podskakuje do 100 proc. jakieś pomysły na zmniejszenie tego. komputer w ogóle nie jest zaśmiecony, ani nie ma zbędnych programów.
#pomoc #problem #komputery #pcmasterrace
  • 12
aces aspire v5-123


@kyudo: Jak patrzę na to z jakim prockiem jest sprzedawany, to to nie ma prawa sprawnie działać na Wingrozie. W sumie na niczym wymagającym.
Szczeniaczek będzie znacznie mniej wymagał od tego sprzętu, ale znowuż... E1-2100 czy jemu podobny nie ma prawa zapewnić wystarczającej wydajności.

Jest to maluszek, ale w sumie z takimi parametrami to taka współczesna maszyna do pisania i do bardzo starych gier.
Takim rozsądnym minimum do
otóż przy zwykłym włączeniu chroma zużycie procesora podskakuje do 100 proc.

chroma podałem jako przykład


@kyudo: to zaznaczaj takie rzeczy bo chrome taki lekki nie jest a na przykład to nie wyglądało biorąc pod uwagę jak popularna jest ta przeglądarka. A tak w ogóle to mam netbooka z jednordzeniowym atomem n270 @1.6 ghz także wiem o czym mówisz.