Wpis z mikrobloga

@Invalidus:
Koza: ok. 2000 zl
Wszystkie rury (w tym rura izolowana i elementy przejscia dachowego) ok. 1400zl
Montaz: ok 400-500 zl

@Intelektualista:
Oczywiscie, grzejniki i piec gazowy jest normalnie. Koza glownie jako tworzaca fajną atmosferę i jako dogrzanie mieszkania. Mamy bardzo otwarte mieszkanie i ciepło szybko sie rozchodzi.
@Elementx:

Tak to wygląda od strony sifitu. Pozniej juz idzie metr rury izolowanej przez dach i ponad, zakonczony kapturkiem.
kajbel - @Invalidus: 
Koza: ok. 2000 zl
Wszystkie rury (w tym rura izolowana i elemen...

źródło: comment_1faHLLKqdcqb0CxcjfCzPbB3mH0RPL8A.jpg

Pobierz
@kajbel: a po co rura izolowana? Przejacie dachowe by wystarzczylo. A co do komina, bo rozumiem ze to masz na mysli piszac o plaszczu olowianym, ale co to dokladnie jest? Bo pierwszy raz o tym slysze
@kolezka1: rura izolowana, zeby mi sie dach nie zapalił :) mieszkam na poddaszu, a ze mamy dach skośny, to zbyt duza temperatura by była oddawana z rury do całej izolacji i belek drewnianych. Nie bylo innej mozliwosci. A płaszcz ołowiany to taki duzy kawal z ołowiu przyczepiony do czesci rury na dachu, ktory profiluje sie idealnie z dachówką, żeby woda nie zaciekała.
Moze w kosztach sie walnąłem, ale komplet jaki kupowalismy
@jakub972: Hej xD 6 lat minęło, ale odpowiadając na Twoje pytanie, to koza czerpała powietrze z domu. Okna lekko się rozszczelniało i było ok. Ciepła dawała tak dużo że jak sie przesadziło z iloscia drewna to w środku zimy przy -10 na dworze mielismy w domu 27 stopni i dwa otwarte okna zeby schlodzic dom. :)
@kajbel 6 lat minęło jak jeden dzień ( ͡º ͜ʖ͡º) tak sobie luźno rozważam montaż i próbuje wybadać czy to możliwe w ogóle, wg zapisów raczej tak. Bo mieszkam w niskim bloku. Tylko się właśnie zastanawiałem nad tym zasilaniem w "świeże" powietrze. Pewnie teraz to jakieś zgody administracji itd, poza tym zgłaszanie tego źródła ciepła xd ale rozeznanie robię
@biando: Nie mieszkamy już tam, ale do samego końca sprawdzała się super i dodatkowo ładnie podbiła wartość mieszkania.
Jak ktoś się zastanawia nad alternatywnym źródłem ogrzewania do np. gazu, to rozważyłbym też klimatyzację. W obecnym domu prawie całą zimę ogrzewaliśmy się klimatyzacją i na prawde to daje rade i dodatkowo wychodzi mega tanio.