Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. :-)
Pytanie do mieszkańców Gdańska: jacyś godni polecenia ISP, oferujący internet po kablu (miedź czy światłowód do mieszkania - bez znaczenia), z dobrą prędkością uploadu, zewnętrznym adresem IP, oraz dobrze ustawionym QoS po swojej stronie?
Do tej pory byłem klientem Biall-Net (100/80 mbit, warunki normalnie jak przy wykupionym SLA - operator marzeń, dosłownie), jednak Vectra ich wykupiła, świadczą usługi do końca miesiąca a potem się zawijają (jednak od jakiegoś czasu część ruchu - jak nie cały - idzie przez Vectrę i działa to dużo, dużo gorzej niż przedtem). W związku z tym szukam czegoś przyzwoitego, nie musi być tanio (jednak więcej niż 150 pln miesięcznie odpada), mam na oku jedną opcję, ale wciąż szukam najlepszego rozwiązania.
Nigdy nie byłem klientem żadnego z molochów typu UPC, wiem, że z tym bywa różnie - nie wykluczam jednak niczego, natomiast odrzuca mnie żenująca prędkość uploadu oferowana przez tego typu providerów - wstępnie ogarniając po infoliniach, nie da się nawet tego negocjować.
Zazwyczaj w internecie można znaleźć jedynie negatywne opinie na temat danego ISP, bo jak jest dobrze to ludzie traktują taką sytuację jako coś normalnego, nie wartego odnotowania. Także jak macie jakieś pozytywne odczucia wobec jakiegoś ISP, nie krępujcie się...( ͡º ͜ʖ͡º)

#3city #gdansk #internet #isp #technologia
  • 16
@jedrekk @pomaranczowy_bonk: No właśnie ten upload mnie odrzuca. Jestem osobą, która dużo uploaduje (na oko 3,5x tyle co ściągam), 20 mbps uploadu przy 250 mbps downloadu brzmi komicznie. I nie chcą tego w żaden sposób negocjować, nawet za dopłatą. Jak wygląda internet od UPC w takiej wersji? Dociągają do domu od razu skrętkę, czy jeszcze trzeba się bawić w jakieś śmieszne modemy? :-)
@Polinik: ta oferta wygląda kozacko. Nie mają jednak żadnej mapy zasięgu na stronce (albo ja nie potrafię znaleźć), masz może wiedzę, czy sięgają na morenę?
@Polinik: faktycznie, jednak jestem ślepy. No niestety, same nowe osiedla, brak zasięgu na stare, dobre, prawilne blokowiska. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@jak_to_mozliwe: to jest mój faworyt póki co. Max co mogę u nich dostać z niewiadomej przyczyny, to 80/60, ale przynajmniej tanio, bo 45 pln miesięcznie.
@frz-:
Bo nowe blokowiska (konkretnie te oddawane do użytku w 2015 i później) muszą obowiązkowo mieć światłowód doprowadzony do każdego lokalu (zresztą, kabel ethernet też).
Więc można pokozaczyć z transferami a i ISP nie musi się #!$%@?ć z ciągnięciem swojej instalacji po klatkach -- wystarczy, że podciągnie się do centralki z kablami ethernetowymi/światłowodami.

Nakłady niewielkie, dolicz do tego olbrzymią bazę nowozasiedlanych mieszkań bez internetu i masz odpowiedź, czemu tylko nowe blokowiska
@Polinik: ja to wszystko rozumiem, jednak szkoda, że wejście na teren starych blokowisk jest takie ryzykowne i kosztowne (zdecydowana większość ludzi ma tak, że jak coś działa to nie szukają lepszej alternatywy). Bardzo chętnie skorzystałbym z takiej oferty, ale nie mam planów ruszenia się z obecnego mieszkania przez przynajmniej 5 najbliższych lat.
@stolemy: Sprawdziłem zasięg na ich stronie i o ile to nie jest przekłamane w żaden sposób, to najlepsze co dla mnie mają to neostrada 80. Czyli chyba jednak odpada.