Wpis z mikrobloga

Mam pytani do speców od elektryki, car audio itp. Chciałbym zrobić w samochodzie małą modyfikację w audio, i kiedyś na jakimś filmiku na youtube gość pokazwyał taką sprytną złączkę-trójnik do kabli. Wyglądało to tak że na istniejący kabel mocujemy po środku taką plastikową obejmę, a nowy kabel ma koncówkę z szpilą gwintem, i wkręca się w tą obejmę, wbijając się w kabel. Za cholerę nie wiem jak to namierzyć teraz ()

#caraudio #elektronika #elektryka
  • 10
@Felonious_Gru: Racja że #!$%@?. Przecież to się rozpadnie. Dostanie temperatury w aucie, wibracje itp i się rozłączy i jeszcze gdzieś zwarcie zrobi i w najgorszym przypadku uwali końcówkę mocy.

@franekkk: Lutownica, cyna, topnik i rurka termokurczliwa. To zapewni pewne połączenie
#!$%@? troszke toto


@Felonious_Gru: @Tymian: @franekkk: bez przesady. Nie są #!$%@?, jak się je stosuje zgodnie z zaleceniem - są dostępne w 3 kolorach (a przynajmniej w 2 popularnie: czerwonym i niebieskim) - i kolor oznacza (przeważnie!) na jakiej srednicy przewód jest to przeznaczone. Jak się zakłada tak jak ma być (czyli czerwony na przewody o średnicy żyły 0.5-1.5mm^2, niebieski zdaje się 1.5-2.5mm^2), tzn zakłada się tego na przewód-sznurówkę
Co do zaciskania to kombinerki też daje rade ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Felonious_Gru: no w tym właśnie problem, że słabo - bo w stanie "rozwartym" masz w kombinerkach szczęki pod kątem, jak to zamykasz/zaciskasz - to blaszka nie jest wciskana równomiernie i pionowo, tylko (zależnie czy łapiesz wzdłuż czy z boku) zawsze lekko pod kątem, i zależnie od szczęścia i wprawy uda się lub słabo się uda
@sebawo: @Felonious_Gru: @Tymian: @hrumque: znalazłem złączkę o jaką mi chodziło - ogólnie taka jak podpowiedziana wcześniej ale bardziej w układzie prostopadłym, i "trzecia noga" jest jako wpinany konektor. Przy okazji tak doskonałego grona specjalistów mam drugie pytanie - jak dorobić do radia proste podtrzymanie? mam radio w samochodzie który często stoi w garażu z odłączonym akumulatorem, i za każdym razem muszę później ustawiać różne parametry od nowa ?
Pobierz franekkk - @sebawo: @Felonious_Gru: @Tymian: @hrumque: znalazłem złączkę o jaką mi ch...
źródło: comment_lnv5af14FuTcUqfscL8Stgo9KuUiNVkk.jpg
nalazłem złączkę o jaką mi chodziło - ogólnie taka jak podpowiedziana wcześniej ale bardziej w układzie prostopadłym, i "trzecia noga" jest jako wpinany konektor.


W życiu się nie spotkałem, w żadnej hurtowni chińskich wynalazków (znaczy rzeczy w cenach przystępnych i masowo stosowanych) tego nie widziałem.

jak dorobić do radia proste podtrzymanie? mam radio w samochodzie który często stoi w garażu z odłączonym akumulatorem, i za każdym razem muszę później ustawiać różne parametry