Wpis z mikrobloga

Zleciłem wydrukowanie w 3D (dokładnie Selective Laser Sintering) modelu haka jak na obrazku. Jakież było moje zdziwienie po otwarciu przesyłki - okazało się, że wydrukowali mi tylko skorupę, nie wiem nawet jaką grubość ma ścianka. Sęk w tym, że model posłuży do testów i chcemy go obciążyć kilkunastoma kilogramami. Pomyślałem, żeby nawiercić dwa otwory i wypełnić go czymś co doda trochę wytrzymałości. I własnie ma ktoś pomysł czym? #druk3d #drukarki3d #rapidprototyping #mechanika
Pobierz jim_my - Zleciłem wydrukowanie w 3D (dokładnie Selective Laser Sintering) modelu haka...
źródło: comment_QxBCQ1H6LgDsYlaQs2MDjTf0KJQZ6dsR.jpg
  • 21
@jim_my: to zależy ile dasz rozpuszczalnika. Pamiętaj, że im go więcej to tym dłużej schnie (no ale jest płynniejsze). Z utwardzaczem trzeba uważać, bo nadmiar spowoduje wysoką temperaturę i może popękać.
@jim_my: właśnie ona jest taka fajna, że jak dasz dobre proporcje to praktycznie problem jest znikomy. Żywicy używałem do wlewania w beton (niestety nie mogę powiedzieć w jakim celu ( ͡° ʖ̯ ͡°) ) i nie było przypadku, żeby go rozsadzało.
@jim_my: dodatkowo, mam taką "figurkę" z żywicy epoksydowej, po butelce od wody. Gdzie się trochę za dużo żywicy zrobiło i została ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zrobiłem z niej lampkę nocną.
Chodzi o to, że butelki nie rozsadziło ani też nie wyglądała na rozciągniętą.