Wpis z mikrobloga

Kolejny wywiad z członkiem partii Razem, Agnieszką Dziemianowicz-Bąk. Niezbyt mądre pytania, natomiast jak zwykle - mądre odpowiedzi. Smuci, że dziennikarze Wyborczej zaczynają ulegać fałszywemu dualizmowi - krytykujesz III RP, no to jesteś za PISem.

http://wyborcza.pl/politykaekstra/1,152126,19907969,dziemianowicz-bak-wstydzimy-sie-elity.html

- Cenimy wolności obywatelskie czy obecność w Unii Europejskiej. My tylko przypominamy cenę, jaką zapłaciliśmy za transformację. Dopominamy się o te grupy społeczne, które zostały wykluczone.

Znowu melodia PiS.

- Właśnie płacimy wszyscy cenę za to, że przez lata nie było żadnego innego ugrupowania, które chciałoby tę melodię zagrać.


#razem #partiarazem #neuropa #wywiad #polityka #4konserwy
Pobierz C.....Z - Kolejny wywiad z członkiem partii Razem, Agnieszką Dziemianowicz-Bąk. Niezb...
źródło: comment_UEI5kteCVjubNdtPvszNJM9mnRatYfkK.jpg
  • 18
@L_Anarchiste: Nie życzę sobie zadeklarowanego marksisty u steru władzy. Nie mam ochoty żeby jakiś zadufany w sobie buc robił tutaj drugą Skandynawię... może do studentów gównokierunków, którzy w Polsce są skazani na robotę u Januszy biznesu i ludzi tęskno patrzących za PRLem to przemawia. Do mnie nie.

Ich program to regulacje i zamordyzm.
Skąd w ogóle wniosek, ze Zandberg jest zadeklarowanym marksistą?


@CrtZ: Nawet jeśli, to i tak ludzie nie rozróżniają marksizmu od leninizmu które mają ze sobą tyle wspólnego co liberalizm z libertarianizmem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@urs6 @abdonaty: Koszulka z jakąś postacią, to za mało, żeby stwierdzić, że ktoś jest zadeklarowanym zwolennikiem całego pakietu poglądów, szczególnie, że poza polityką, Marks był po prostu genialnym socjologiem.

Marks stworzył podwaliny socjologii, na podstawie których oparł program polityczny. Późniejsze wersje i przekształcenia marksizmu, tworzone już po śmierci Marksa, nie mogą być mu z oczywistych powodów przypisywane.

Marksizm, którego w Polsce ludzie boją się nie wiadomo dlaczego jak ognia, jest podstawą
@ProwokatorDyskutant: @CrtZ: No przykro mi #!$%@?, ale jak fiutki mają w programie w praktycznie każdym punkcie jakiś przymus albo nakaz to są dla mnie skreśleni i niech #!$%@?ą. Niech sobie hipisowską enklawę na wzór Christianii stworzą i tam się rządzą, a ode mnie niech się #!$%@?ą. Nie potrzebuję pięknego parasola jaki chcą nade mną roztoczyć za moje pieniądze.
Przy wszystkich wadach korporacjonizmu i etatyzmu wolę te ustroje niż #!$%@? Dr