Wpis z mikrobloga

@Skyworld: Pomarzyć można. Jeszcze jeden pomysl. Niech w końcu cos zrobia z ta grabieżą. To jest dramat, ze wjeżdża mi armia wróg w stolice anpo parunastu miesiącach nie ma sladownokupacji. Może niech spada development, albo dłuższe modyfikatory ujemne.
@mistrz_tekkena: Czy ja wiem. Zauważ inaczej. W czasie Potopu Polskie miasta czy stolice najbardziej nie ucierpiały na samej okupacji co podczas wojny i oblężeń
Sama okupacja aż tak nie wyniszcza chyba że jest długa ale wtedy masz tak #!$%@? WE ze bez nadmiaru pkt dyplomatycznych leżysz.
@Skyworld: Troche tak, ale teraz nie ma praktycznie żadnej możliwości wplyniecia na gospodarkę wroga. Owszem spalasz mu mam Power na jakiś czas, ale po roku czy dwóch gospodarczo nie ma śladów okupacji.

Zapomnialem o najważniejszym. Niech w końcu dadzą jakakolwiek możliwość wplywania na heira. Jak siengo wysle do dowodzenia armia to niech mu się czasem zwiększy mil o 1. Albo wysylasz go do akademia po adm. Albo nanzagraniczny dwór po dip.
@mistrz_tekkena: Za dużo roboty. Wysyłanie na zagraniczny dwór oznaczałby PORZĄDNE powiększenie dyplomacji i kwestii dynastycznych.
Generalnie to są ślady AI tonie w długach ale to nic nowego bo AI zawsze w nich tonie
@mistrz_tekkena: Czy ja wiem. Wole już opcje z extended vanilla. W wieku 5-16 możesz go wysłać na szkolenie. Szkolenie może się udać albo i nie, kończy sie zawsze w wieku 16 lat.
Polega na tym że dostaje +2 do którejś cechy (wybierasz) tracąc 1 pkt w innej.
Jak się nie uda to nie dostaje +2 ale i tak traci 1 pkt z powodu zaniedbać danej sztuki.
@mistrz_tekkena: unie nie powinny się liczyć do relacji dyplomatycznych, a ujemne punkty za odkrywcę to jest jakiś dramat.
EDIT: Dodałbym jeszcze opcję wyrzucenia potomka. Jako zabezpieczenie przed pewnym Hiszpańskim zdolnym dżentelmenem ( ͡° ͜ʖ ͡°)